Продавали "дрова" в інтернеті: на Черкащині повідомили про підозру трьом засудженим

Дрова у подвірʼї. Суспільне Черкаси

На Черкащині трьох засуджених підозрюють у організації шахрайської схеми. До співпраці вони також залучили жінку з іншого міста.

Йдеться про розміщення фейкових оголошень про продаж дров, розповіла Суспільному речниця Головного управління Нацполіції Зоя Вовк.

За інформацією слідства шахрайську схему організували у виправній колонії на Уманщині:

"33-річний утриманець виправної колонії організував шахрайську схему, до роботи він залучив ще двох засуджених, які утримувались у тій же установі, а також 26-річну дівчину, яка проживає в іншому місті".

Так, за словами Зої Вовк, підозрювані в інтернеті публікували оголошення про продаж дров:

"Вони в соціальних мережах спілкувались із потенційними покупцями та надсилали їм банківські рахунки. Після чого, просили перераховувати завдаток або й повну оплату".

Як пояснила в. о. речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко, після того, як люди переводили їм гроші, вони переставали виходити на зв'язок.

"Отримані кошти співучасниця, що перебувала на свободі, переводила в готівку та використовувала за вказівками організатора".

Речниця поліції зазначила, що за такою схемою вони ошукали до 20 людей на майже 150 тисяч гривень.

"Під час проведення обшуку поліцейські вилучили у підозрюваних речові докази, а саме: мобільні телефони, SIM-карти, чорнові записи з номерами рахунків на які потерпілі перераховували кошти".

Усім учасника групи повідомили про підозри за частиною 2Виконавцем (співвиконавцем) є особа, яка у співучасті з іншими суб'єктами кримінального правопорушення безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене цим Кодексом., 3Організатором є особа, яка організувала вчинення кримінального правопорушення (кримінальних правопорушень) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування кримінально протиправної діяльності організованої групи або злочинної організації., 5Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, знаряддя чи засоби вчинення кримінального правопорушення, сліди кримінального правопорушення чи предмети, здобуті кримінально протиправним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню кримінального правопорушення. статті 27 та частиною 5Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою статті 190 ККУ. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині