"Єдине, що пам’ятаю — велика вогняна куля": бойовий медик з Черкащини реабілітується після втрати ніг

Бойовий медик Олександр із Золотоноші із позивним "Док" став на захист України у 2020 році. Воював на Донецькому напрямку, там і застав повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Під час одного із обстрілів пан Олександр отримав поранення та втратив обидві ноги. Нині тренується, аби знову ходити.

У реабілітаційному центрі працівники звуть Олександра Сашунею. Там він щоранку відновлюється після поранень.

"На ноги хотілося би стати, чим швидше, тим краще".

Спочатку роблять розминку, потім – вправи, розповіла інструкторка з реабілітації Золотоніського терцентру соціального обслуговування Оксана Насадюк:

"Він віддається на всі сто. Любо-дорого з ним працювати. Нині вже стоїть. Починали з однієї секунди, бо більше не виходило, а зараз можемо дотягнути так до двох хвилин. У нас підготовча програма до того, щоб він міг ходити на протезах. Це ще не тренування для протезів".

Служба Олександра в лавах ЗСУ розпочалася в 2020 році в 56 окремій мотопіхотній бригаді. Розповів: почувався самотньо після втрати коханої дружини, життя якої обірвала хвороба. Тоді підписав контракт на три роки.

Його підрозділ тримав позиції на Донецькому напрямку. Повномасштабну війну зустрів під Авдіївкою. А у серпні 2022-го під час обстрілу з боку росіян отримав поранення і залишився без ніг.

"Зайшов у бліндаж, одягнув на себе бронь. Виходив із бліндажа і єдине, що пам’ятаю, — велика вогняна куля. Це було в Кураховому. Від поранення до пункту евакуації нас обстрілювали з арти, постійно рвалися міни".

Військовий погодився на пропозицію від держави поїхати на реабілітацію за кордон — в іспанську Сарагосу. На той час уже лікувався в медзакладах України. Йому та побратимам допомагала українка в Іспанії Аліна Клочко.

Рік потому повернувся додому і тепер готується до протезування в рідній Золотоноші.

"Якщо порівнювати іспанський реабілітаційний центр і наший, Золотоніський, то тут є такі речі, яких там, в Іспанії, немає", — зазначив він.

Тренування — це те, чим зараз живе, зазначив військовий. Дякує усім, хто допомагає та всіляко підтримує, а особливо — своїм рідним, захищати яких і пішов на війну:

"Я не воював ні за депутатів, ні за бізнес, ні за щось інше. Я воював за свою любов, за свою сім’ю".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині