"Жити, як до поранення": на Черкащині відкрили центр протезування

Ексклюзивно

У місті на Черкащині 10 травня відкрили центр протезування. Там відновлюватимуть військових та цивільних, які отримали поранення.

Для цього запросили американських лікарів, розповів Суспільному керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

У перший день медики оглянули 20 пацієнтів.

Ветеранка антитерористичної операції Ольга Бенда втратила ногу у 2017 році, в Авдіївці, що на Донеччині:

"Один зі снарядів потрапив біля моєї кімнати, мені перегородило вихід, я не змогла вийти. А потім був другий приліт і уламками мені вибило ногу, ампутувало".

Відкриття центру протезування для неї дуже важливе:

"Коли я отримала поранення у 2017 році, то вже тоді було багато поранених і військових, і цивільних, і було велике навантаження на протезні підприємства. Потрібно було дуже довго очікувати свої протези. Тому це круто, що з кожним днем відкривається все більше установ, які дають можливість отримати протез набагато швидше, швидше стати на свої дві ноги або навчитись керувати протезом руки. І почуватися справжньою людиною, жити так, як до поранення".

Таких як Ольга Бенда називають "геройками", розповіла президентка федерації "Футбол для жінок з ампутаціями" Макензі Гілмор:

"Такі тренування з футболу для жінок з ампутаціями я проводжу по всьому світу. Українці — найсильніші. Їхня сила дуже потужна".

На відкритті протезного центру у Золотоноші зібралися ті, хто захищав Україну у різний час, а нині потребують відновлення.

Попри поранення, які отримали захисники, дух перемоги відчувається, розповів керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець:

"Перемоги не тільки на тих фронтах, де нині хлопці воюють, а й перемоги надалі, коли ми всі повинні будемо відновлюватися і ставати сильнішими".

У центрі не тільки встановлюватимуть, а й виготовлятимуть протези, пояснив лікар із американського штату Техас Геррі Стробел. Геррі додав: працювати з українськими військовими для нього — честь:

"Мене тут зустріли з щирими обіймами. Я вдячний, що мене сюди запросили. Буду працювати з усією віддачею".

Військовослужбовець Павло Жилін з Геррі Стробелом вже поспілкувався:

"Я думаю, що буде круто, бо у нього є свій досвід, свої ідеї, там зовсім різні принципи дії".

Центр протезування відкрили на базі табору "Максимум", розповів генеральний директор Віталій Собко. Протезуватися там зможуть не тільки військовослужбовці, а й цивільні. Фінансове забезпечення проєкту взяли на себе американські колеги.

"Глобально ми готові допомагати центру України. Бо, відверто, не всі готові їхати навіть до Львова. Наші давні партнери, які співпрацюють з нами з 1992 року, це американська фундація «Shephards» та «Лімфіт». Вони допомогли з обладнанням для лабораторії".

Ветеранка Ольга Бенда розповіла, що вже готується забивати голи, адже попереду в неї —змагання за участь у чемпіонаті світу з американського футболу.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині