Троє синів пішли до війська: історія матері з Черкащини

Ексклюзивно

Троє братів із Черкащини — Василь, Віталій та Володимир Педьки пішли до Збройних Сил на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Нині вони мріють відсвяткувати перемогу разом, хоча служба їх розкидала по різних куточках України.

Пишається синами і завжди чекає їх у гості мама Ольга. До Дня матері, який відзначають у другу неділю травня, історія пані Ольги та її трьох синів-захисників.

"Ми жили в гуртожитку. Це дуже важко: до однієї кухні треба було все встигати: рано встати поки повиходять, бо тоді немає де й чайника поставить. А батьки мої жили в Корсуні-Шевченківському. Не було у нас машини ніколи. Торби, діти на руках, і так їздили", — розповіла про нелегку молодість пані Ольга.

Коли розпочалася повномасштабна війна, то додала вона пані Ользі нових викликів: її троє синів пішли на службу.

"Мої сини, як сини. Ніхто нікуди не втік, ніхто нікуди не виїхав, ніхто не ховався, як кажуть, за материною спідницею".

Нині спільні зустрічі для родини — рідкість. Мати втішає себе спільними світлинами: ось вони разом із улюбленим псом.

Наймолодший Володимир навідався до рідного дому:

"Я використовую кожен момент, аби приїхати до мами, особливо, якщо брати приїздять у відпустку, намагаємося використати цей момент, аби зібратися разом".

При зустрічі обіймаються та йдуть до будинку, бо є так багато чого розказати і що пригадати разом, розповіла господиня. У альбомі, чи не все їхнє життя:

"Часто, особливо, як я сама вдома і на мене нападає ностальгія, то я розкриваю і дивлюся, або молодість згадую свою".

Військовий капелан Володимир Педько розповів, такі розмови з мамою за останні роки цінує ще більше:

"Для нашої сімʼї мама – це взагалі центр всесвіту. Для нас це дуже важливо, для всіх братів і мама казала, хоч і рідко приїжджав жалкую, то зараз при кожній можливості заїжджаю".

Ані з памʼяті, ані з фотографій роки не стерли родинні історії, додав військовослужбовець:

"Я — найменший, Вася – найстарший і Віталік ще є. Мене фактично виховали брати. Коли я народився, мама сказала: ідіть називайте як хочете. І вони мене Вова назвали. Це найкраще, що може бути – народитися молодшим сином, коли тебе всі опікують, всі вдягають, люблять".

Є речі, про які мамі розповідати не квапляться, додав капелан.

"У мене роль тата виконує старший брат наш — Василь, тому перше, що трапляється — я зразу йому. Середній теж — ми одразу з ним ділимося: казати мамі, чи потягнути трохи. Коли було перше поранення, то тягнули, бо збіглося із тим, що тато помер. Коли було друге поранення, то вже і дружині подзвонили, кажуть: отець Володимир попав у траншею, вона така: зрозуміло, в яку лікарню їхати?".

Нині родина чекає перемогу та мріє відсвяткувати її разом в українському Криму.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині