Одне з наймолодших міст в Україні має радянську назву: чи планують перейменувати Ватутіне на Черкащині

Ексклюзивно
Ватутіне. Суспільне Черкаси/Марія Гаврилян

На Черкащині готують до перейменування одне з наймолодших міст України — Ватутіне. Місто звели посеред поля 77 років тому і назвали на честь радянського воєначальника.

У квітні 2022 року міський голова Ватутіного Олександр Заборовець ініціював зміну назви міста.

У місті ще кілька місяців тому стояло погруддя Миколі Ватутіну — радянському воєначальнику. Його прибрали тихо, без зайвого галасу, зазначив міський голова:

"Місто наймолодше в Україні, у 2024 році йому виповниться 77. Ватутіне заснували в чистому полі, на родовищі Юрківського басейну бурого вугілля. 24 лютого 2022 року назавжди відокремило нас від Росії. Усе, що пов’язане з Росією, повинно бути забуте", — вважає Олександр Заборовець".

Ватутіне без погруддя радянського воєначальника. Суспільне Черкаси

Людям запропонували подати власні варіанти, як назвати місто, а потім шляхом голосування визначити переможця, розповіла секретар Ватутінської міської ради Алла Чорнобай. Загалом зібрали 78 варіантів нових назв:

"У вересні 475 людей проголосували 206 голосами за Багачеве. Але така кількість учасників голосування — це замало для такої громади".

На вулиці у Ватутіному. Суспільне Черкаси

Місцеві жителі до назви-переможця ставляться по-різному.

"Багачеве? Як село. Не подобається", — зазначила місцева жителька Аліна.

Натомість пані Олена з визначеним варіантом назви погодилася:

"Нехай буде вже те Багачеве. Не будемо ми росіянам потакати".

Місцева жителька Анастасія іншої думки. Вона вважає, що перейменовувати нічого не потрібно: "Краще гроші витратити на ЗСУ, ніж на перейменування міста".

Село Благодатне. Суспільне Черкаси

Для сільських громад перехід на нову топонімію теж не витратний, розповів голова експертної комісії при Українському інституті національної пам’яті Віктор Брехуненко:

"Ці всі страшилки, що треба величезні кошти, є залякуванням людей. А те, що потрібно всі документи змінювати – це російська пропаганда. Досвід показав, що пересічну людину це не зачіпає, адже нікому не треба кудись бігти. А в місцевій раді знайдуться кошти, щоб зробити новий бланк, нову печатку. Це надзвичайно дрібні кошти".

Ватутіне є у переліку майже двох сотень міст та сіл, які Інститут національної пам’яті виніс на перейменування. Рішення про топонімічні зміни Верховна рада має ухвалити до 1 липня цього року, зазначив Віктор Брехуненко.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині