На Черкащині готують до перейменування одне з наймолодших міст України — Ватутіне. Місто звели посеред поля 77 років тому і назвали на честь радянського воєначальника.
У квітні 2022 року міський голова Ватутіного Олександр Заборовець ініціював зміну назви міста.
У місті ще кілька місяців тому стояло погруддя Миколі Ватутіну — радянському воєначальнику. Його прибрали тихо, без зайвого галасу, зазначив міський голова:
"Місто наймолодше в Україні, у 2024 році йому виповниться 77. Ватутіне заснували в чистому полі, на родовищі Юрківського басейну бурого вугілля. 24 лютого 2022 року назавжди відокремило нас від Росії. Усе, що пов’язане з Росією, повинно бути забуте", — вважає Олександр Заборовець".
Людям запропонували подати власні варіанти, як назвати місто, а потім шляхом голосування визначити переможця, розповіла секретар Ватутінської міської ради Алла Чорнобай. Загалом зібрали 78 варіантів нових назв:
"У вересні 475 людей проголосували 206 голосами за Багачеве. Але така кількість учасників голосування — це замало для такої громади".
Місцеві жителі до назви-переможця ставляться по-різному.
"Багачеве? Як село. Не подобається", — зазначила місцева жителька Аліна.
Натомість пані Олена з визначеним варіантом назви погодилася:
"Нехай буде вже те Багачеве. Не будемо ми росіянам потакати".
Місцева жителька Анастасія іншої думки. Вона вважає, що перейменовувати нічого не потрібно: "Краще гроші витратити на ЗСУ, ніж на перейменування міста".
Для сільських громад перехід на нову топонімію теж не витратний, розповів голова експертної комісії при Українському інституті національної пам’яті Віктор Брехуненко:
"Ці всі страшилки, що треба величезні кошти, є залякуванням людей. А те, що потрібно всі документи змінювати – це російська пропаганда. Досвід показав, що пересічну людину це не зачіпає, адже нікому не треба кудись бігти. А в місцевій раді знайдуться кошти, щоб зробити новий бланк, нову печатку. Це надзвичайно дрібні кошти".
Ватутіне є у переліку майже двох сотень міст та сіл, які Інститут національної пам’яті виніс на перейменування. Рішення про топонімічні зміни Верховна рада має ухвалити до 1 липня цього року, зазначив Віктор Брехуненко.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині