Теплиці переходять у спадок: як родина з Черкащини веде "огірковий" бізнес

Ексклюзивно

Господиня з села Нечаївка на Черкащині Світлана Калина вирощує огірки у теплиці біля дому. Висадила саджанці у лютому, нині ж збирає достиглі овочі.

Вже зібрала понад двадцять кілограмів першого врожаю, розповіла господиня Суспільному.

Теплиці в родині пані Світлани переходять "у спадок":

"Теплицями займались ще мої батьки і якось вони з покоління в покоління ці теплиці переходили. Мені дуже подобається ця робота, я отримую задоволення від рослин, від плодів, який вони приносять, це дуже класно. Це треба любити усією душею, а не просто посадити, аби було. Просто так не буває, треба працювати, любити, вкладати себе, душу".

Нині пані Світлана з одних кущів збирає врожай, а інші тільки готує до підв’язки:

"Огірочки ми садимо у другій половині лютого розсадним методом. Після того, як з'являться перші два-три листочки, відносимо їх у теплицю. Теплицю в цей час бажано прогрівати. Опалення в нас дров’яне. Висаджуємо при появі перших вусиків".

Саджають огірки, пояснила пані Світлана, у кілька етапів:

"Для початку восени заготовляємо землю — торф, лісовий ґрунт, перегній, — задля того, щоб у січні це все можна було пересіяти через сито. Пересіваємо і потім набираємо в стаканчики. За три-чотири дні вже перші листочки сходять, сім’ядольки. При появі першого листочка і вусика висаджуємо його в ґрунт. Луночку і листочки заливаємо водичкою. Потім, коли огірочок доростає до певного віку, обриваємо нижні два листочки, не більше, зриваємо вусики, усі пасиночки обриваємо, щоб кущик міг рости далі".

За двадцять днів рослину можна підв’язувати. Як це зробити, аби огірки давали більше плодів, господиня показала на вже висадженій розсаді:

"Підв’язуємо огірочок, під нижнім першим листочком. Робимо так, щоб надалі не передавлювало рослинку, щоб вона могла рости далі".

У господині вже вродило 20 кілограмів врожаю, тепер планує зібрати ще десять:

"На тих рослинах, які ми посадили трохи раніше, вже є готовий огірочок. Є огірочки дуже маленькі, це більш на закрутку годяться є вже більшого розміру".

Смак огірка, як і інших плодових, залежить від поливу, пояснила Світлана Калина:

"Завжди повинна бути вода, огірок любить воду. Завжди поливаю звечора, тому що він любить вологу. Треба, щоб не було засухи, огірок потім буде солодкий, а не гіркий".

На смак маленькі та великі огірки не відрізняються, зазначила господиня. Але купують радше більші.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині