У Черкасах віддали останню шану народному художнику України, члену Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколі Теліженку.
Автор прапора Черкас та співавтор герба Черкащини, Звенигородки, Кам’янки та інших населених пунктів пішов із життя у страсну п’ятницю, 3 травня. Йому було 73 роки.
Відспівали Миколу Теліженка у Свято-Троїцькому соборі у вузькому колі родини та друзів. Прощання для всіх охочих відбулося у музично-драматичному театрі. У холі розмістили витинанки майстра. У центрі — герб Черкащини та прапор Черкас. Обидва символи — авторства Миколи Теліженка. Ексочільник області, а нині ректор черкаського національного університету Олександр Черевко, розповів: талант митця такої потужності, що часом був пророчим.
"Це був 2007 рік. Він одну площу, це був метр на метр, зробив по своєму і його спитав: «що ви цим показуєте». А там жінки жито жнуть, а чоловіки на конях на війну йдуть. Він сказав: «це так я бачу Україну»".
Художник та колекціонер Микола Бабак пригадав, як 40 років тому приїхав до Черкас, і тоді саме Микола Теліженко привів його у родину черкаських митців і допоміг із першою майстернею.
"Микола Матвійович — це явище не черкаського масштабу, а національного. Його доробок авторський, особливо у графіці, — він маестро графіки, залишиться в українському мистецтві і культури в цілому".
Віддати останню шану майстру прийшли політики, митці і поціновувачі його таланту. За словами виконувачки обов’язків голови обласної організації Національної спілки художників Лариси Шейх-Афоніної, із життя пішла легенда.
"Наша мистецька родина осиротіла сьогодні. Він був настільки талановитим, що ми не відразу осягнемо ту втрату, яку ми понесли. Якщо, хто був у нього у майстерні, стільки в нього задумів було! Кожен день він прокидався і робив ескізи".
У січні цього року Суспільне спілкувалося із Миколою Матвійовичем. Він зустрічав нас у своїй майстерні, яка в останні роки стала йому і домом. Серед улюблених мотивів, розказав митець, був один, до якого повертався систематично – козак Мамай. Втілив його у мозаїці, яка прикрашає центральну вулицю Черкас.
"Трошки по області начинив своїм духом і хотілося завжди підкреслити, що це Шевченківська земля, що це козацький край", — пояснив під час розмови у січні Микола Теліженко.
Поховали Майстра на Першому міському цвинтарі.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині