"Памʼятаємо і чекаємо додому": фоторепортаж з акції на підтримку військовополонених у Черкасах

Ексклюзивно
Учасники акції вишикувались по обидва боки вулиці. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

На Соборній площі у Черкасах 28 квітня відбулася мовчазна акція. Небайдужі містяни, родини військових, громадські діячі та волонтери з прапорами і плакатами вийшли, щоб нагадати про військових, які нині в полоні.

Прийшло близько сотні людей. Що відбувалося — фоторепортаж з місця події.

"Поки ти в полоні, я буду кричати за тебе на волі". Акція на підтримку військовополонених у Черкасах.

Черкащанка Юлія Солодчук прийшла на акцію разом з чоловіком. Розповіла, що долучається щоразу, як анонсують таку подію:

"Я навіть не можу пояснити вам, чому ми це робимо. Просто звикли, що йдемо, і все. Це підтримка, десь щось сфотографували, розповіли, написали у соцмережах. Часто разом з друзями приходимо, щоб побути, а потім вже поїхати гуляти далі. Це якась відповідальність і нагадування всім, що ми памʼятаємо і чекаємо усіх полонених додому".

"Ціна моєї свободи - другий рік його неволі". Акція на підтримку військовополонених у Черкасах.

Черкащанин Юрій Яровський зазначив, що приходить на акцію, бо знайомий з жінкою, у якої в полоні рідні:

"Жінка в домі у нас живе, переїхала з Донеччини. І в неї син пішов служити ще у 2014 році, потім в Маріуполі був, і потрапив у полон. То ми їй тоді допомагали, як тільки переїхала, хтось речами, хтось продуктами, потім допомогли знайти роботу. І колись її побачили з плакатом, один раз прийшли разом з нею сюди, так досі і ходимо. Ну а як, підтримувати треба, бо десь в інтернеті показали, десь хтось побачив, так і більше людей знає. І щоб оці всі батьки, жінки, чоловіки, діти, які отут стоять, знали, що вони не самі, і черкащани завжди біля них будуть і підтримають".

Рідні військовополонених роблять спільне фото.

Співорганізаторка акції Тетяна Лісова додала, що люди збираються вкотре, щоб нагадувати людям про підтримку тих, хто зараз в полоні:

"Регулярні акції залучають все більше людей. Тому ми так само намагаємося робити ці заходи регулярно. Найближчим часом буде дві знакові дати — 5 травня, це день народження Азову, та 20 травня — день виходу в полон. Сьогодні ми, як завжди, боремося, нагадуємо про наших військовополонених. Тому традиційно вишикуємось по обидва боки вулиці і сподіваємось, що люди будуть звертати увагу і цікавитись, чому люди у свій вихідний знаходять час, щоб побути тут і долучатися до нагадування про тих, хто нас захищав і потрапив у полон".

Учасники акції вишикувалися по обидва боки бульвару Шевченка.

Учасники акції закликають водіїв сигналити, якщо вони їх підтримують.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині