"Хочеться, щоб тут знову лунав дитячий сміх": у колишній школі на Черкащині поселять переселенців

Ексклюзивно

У Кам’янці на Черкащині в колишній школі облаштували 17 квартир для переселенців. Переобладнали освітній заклад за гроші з міського бюджету.

Обійшовся ремонт у два мільйони 200 тисяч гривень, розповів Суспільному заступник міського голови Олександр Потапенко.

Колишній школі — 121 рік. Колись у ній навчався заслужений вчитель України Олександр Захаренко, зазначив Олександр Потапенко.

Нині освітній заклад переобладнали в житловий будинок. Загалом там зможуть розмістити 52 людей.

"Товщина стін дуже велика, до метра. Коли ми замінювали вікна, то старі рами тільки в деяких місцях були протрухлі, а лутки були абсолютно цілі", — пояснив пан Олександр.

Замість учительської тепер двокімнатна квартира:

"Одна кімната це буде спальня, а друга — можливо, для прийому їжі чи для уроків".

Є також квартири, розраховані на двох-трьох людей, додав посадовець:

"У них завезуть ліжка, шафи для одягу і табуретки. Буде все, що потрібно для проживання".

Ванна кімната та кухня – спільні. Там будуть стояти чотири електроплити та рукомийники.

"Холодильники – два-три – будуть на кухні, ще частину розмістимо по крилах приміщення, так само як і пральні машини. При цьому кожен буде їсти в себе в кімнаті", – додав Олександр Потапенко.

Ремонт у приміщені був складний і тривав два роки, додав він:

"У деяких місцях треба було пробивати пройми у стінах, в деяких – замуровувати і робити перестінки. Система опалення була електрична, але ми замінили котел на твердопаливний".

Нині будівля готова на 90 відсотків, ще чекають на меблі та шафи. Для переселенців проживання там буде проживання безоплатним.

"Усі ці кімнати в першу чергу заселять ті, хто найбільше постраждав на Сумщині, Харківщині, Запоріжжі. Хотілося б, аби заїхали сім’ї з дітками, адже це школа, хочеться, щоб тут знову лунав дитячий сміх. Плануємо, що всі комунальні послуги ми візьмемо на себе. Будемо укладати договір з ними на пів року, але з перспективою на продовження", – зазначив Олександр Потапенко.

Школу реорганізували три роки тому через малу кількість дітей, розповів начальник відділу освіти Кам'янської міськради Анатолій Могилка. Тож аби будівля не пустувала, їй дали друге життя:

"Саме в цій школі починав навчатися майбутній народний вчитель України Олександр Антонович Захаренко. Звичайно, було болісно її закривати, бо тут і присвячена йому музейна кімната, але ми її перенесли цю кімнату школу, яку він закінчив".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині