"Додому хотілося всім": на Черкащині демобілізували строковиків-прикордонників

Ексклюзивно

На Черкащині з початку повномасштабного вторгнення демобілізували строковиків. За два роки таке відбулося вперше.

Пʼять прикордонників проходили військову службу з осені 2021 року. Їх звільняють у запас за указом президента України від 7 березня. Про це розповів Суспільному виконувач обов’язків начальника Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби Віктор Явтушенко.

Як розповів колишній айтівець, а нині сержант Антон Кістол, повістку отримав влітку 2021 року:

"У мене було бажання відслужити Вітчизні. Я вважаю, що це неправильно ухилятися, тому і прийшов у військкомат".

За два з половиною роки служби Антон вивчився на кінолога та виконував завдання на кордоні з Білоруссю.

"Звісно, хочеться спершу відпочити. Але війна в країні не закінчилася, ми всі це розуміємо, тому особливої радості щодо демобілізації немає. Тож цей час планую витрати на те, щоб зрозуміти як далі удосконалювати себе для боротьби", — зазначив сержант.

В Оршанці зустріли перших демобілізованих строковиків прикордонної служби. Суспільне Черкаси

Демобілізували й 20-річного солдата Миколу Кабана. Хлопець розповів, що служити майже три роки не планував та повномасштабна внесла зміни:

"У той період мені виповнилося 18 років — прийшла повістка. Подумав, чому б не піти відслужити півтора року. Не знав же, що війна буде. У будь-якого строковика запитайте, кожен скаже, що чекав демобілізацію, адже додому хотілося всім".

Із його слів, пів року планує відпочити, а далі шукатиме роботу:

"Пошукаю якісь професії, можливо влаштуюся рятувальником. Але додому хотілося, щоб трохи розвіятись. Хоч і була відпустка, проте невелика, бо додому приїжджаєш і тільки розслабився і тут раз — знову".

Найбільше сумував за родиною, адже бачив їх двічі на рік, розповів солдат Андрій Рогожин. Він родом із Хмельниччини.

"Я планую далі навчатися, за батьками скучив. До речі, батько теж воює. Треба мені в доросле життя вже йти та звикати до нього", — розповів Андрій Рогожин.

Демобілізованих прикордонників-строковиків привітали тортом.

На Черкащині за останні два роки демобілізація відбувається вперше. Ці прикордонники мають стати на облік в територіальні центри комплектування. Їх звільняють у запас, зазначив виконувач обов’язків начальника головного центру підготовки Держприкордонслужби Віктор Явтушенко:

"Згідно із законодавством, після демобілізації протягом одного року військовослужбовці не можуть бути мобілізовані. Протягом цього часу вони самостійно визначаються. Але якщо, наприклад, буде серйозне ускладнення ситуації, то їх за встановленим порядком повідомлять та викличуть в центри комплектування".

З його слів, ці військовослужбовці не брали безпосередню участь в бойових діях. Вони здійснювали забезпечення підрозділів та військових.

"Люди повинні відпочити, адже вони виконали поставлену задачу", — пояснив Віктор Явтушенко.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині