Суд стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП: потерпілий клопотав про відвід судді

Ексклюзивно

Один з потерпілих у справі стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снєгірьова) клопотав про відвід судді, яка веде справу. Засідання у справі відбулося 15 квітня у Соснівському районному суді Черкас.

Прохання про відвід судді, яка веде справу стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП, не задовольнили, повідомила кореспондентка Суспільного Оксана Швед із зали засідань.

Керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського і Канівського Феодосія — Дениса Снєгірьова, підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

Потерпілий Володимир Педько зазначив, що, на його думку, обвинувачений не раз порушував умови перебування під домашнім арештом:

"Він продовжував постійно вести відеозвернення, де негативно характеризує і владу, і державу, яка, на його думку, вчиняє гоніння на нього і його церкву. Навіть на минулому засіданні він висловлював якісь теорії змови, нібито його прослуховують через електронний браслет тощо".

На думку Володимира Педька, суд має підстави, щоб суд обрав йому інший, більш жорсткий, запобіжний захід.

"Наш адвокат подавав клопотання про те, що він порушує умови перебування під домашнім арештом, однак суддя не вчиняла ніяких дій", — додав Педько.

Захисник Снігірьова своєю чергою зауважив, що, на його думку, подаючи таке клопотання, потерпілий мав обґрунтувати свої припущення:

"Все те, про що говорить потерпілий, уже розглядали у судовому розгляді, і суд приймав відповідні рішення. Основне посилання заяви — те, що Снігірьов не несе покарання, якого, на думку потерпілого, він заслуговує", — зазначив він.

На його думку, таким чином потерпілий намагається тиснути на суд.

Також він додав, що аналогічну заяву про відвід уже подавав раніше прокурор, і у її задоволенні було відмовлено.

Обвинувачений Денис Снігірьов теж вважає, що потерпілий хоче тиснути на суд:

"Все затягується стороною обвинувачення. Я не завершував ніяких злочинів. Ми з суддями не знайомі і ми вимагаємо справедливості".

Після нарадчої кімнати суддя Ольга Кончина оголосила, що для задовільнення прохання про відвід судді, яка веде справу стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП, підстав немає.

Що відомо про керівника Черкаської єпархії УПЦ МП

 • Працівники СБУ повідомили про підозру керівникові єпархії УПЦ МП за ст. 161 Кримінального кодексу України у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Про це Суспільному повідомили у відомстві. Керівникові єпархії УПЦ МП загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.
 • У грудні СБУ провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах московського патріархату в Черкаській області.
 • Під час контррозвідувальних заходів СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російську пропагандистську літературу та прапор так званої "Новоросії". Також бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів, повідомили Суспільному у пресслужбі СБУ області.
 • 20 лютого керівникові єпархії УПЦ МП повідомили про підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Йому влаштували допит у Черкаській окружній прокуратурі, опісля Соснівський районний суд обрав йому міру запобіжного заходу та відпустили під особисте зобов'язання, у коментарі Суспільному розповіла речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.
 • 12 квітня митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію — Денису Снєгірьову, якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, вдруге обрали запобіжний захід. Його взяли під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.
 • 13 квітня Черкаському керівникові УПЦ МП одягнули електронний браслет, повідомили у пресслужбі єпархії.
 • Під час засідання 1 серпня 2023 року прокурор зачитав повний обвинувальний акт щодо обвинуваченого. Той своєю чергою вини не визнав. Оскільки свідки не були готові, тоді засідання перенесли.
 • 4 жовтня суд перенесли, бо не з'явився адвокат. На засіданні мали допитувати потерпілих. Однак судовий розгляд перенесли на 24 жовтня.
 • 9 жовтня Києво-Святошинський районний суд Київської області відмовив прокуратурі у взятті під варту митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Феодосія (Дениса Снєгірьова).
 • 24 жовтня не відбулося засідання у справі стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снєгірьова). Причина — не зʼявилися потерпілі.
 • Під час засідання 13 листопада сторона обвинувачення клопотала, аби підсудного взяли під варту. Утім суд продовжив дію запобіжного заходу та призначив нове засідання.
 • Під час засідання 23 листопада допитали потерпілого — військового капелана. Він розповів, чому подав заяву до СБУ.
 • На засіданні 11 грудня був запланований допит одного з потерпілих, утім він не зʼявився, оскільки перебуває у зоні бойових дій та не виходить на звʼязок два місяці.
 • Під час судового засідання 6 лютого керівникові Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію (Денису Снєгірьову) послабили запобіжний захід — нічний домашній арешт скоротили.
 • 23 лютого керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП оголосили четверту підозру, повідомила у коментарі Суспільному речниця СБУ в області Катерина Дрога. Йдеться про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України — порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.
 • 5 березня 2024 року засідання у справі черкаського керівника УПЦ скасували через госпіталізацію підозрюваного.
 • Під час судового засідання 13 березня Денису Снєгірьову обрали запобіжний захід в межах четвертого кримінального провадження. Йдеться про запобіжний захід стосовно кримінального провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України.
 • 14 березня прокурор просив взяти обвинуваченого під варту, але суд відмовив.
 • 3 квітня прокурори з Черкас скерували до суду обвинувальний акт щодо священника з УПЦ (МП). Його підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі.
 • 5 квітня обвинуваченому продовжили запобіжний захід — нічний домашній арешт на 60 діб. На початку засідання прокурор клопотав про зміну запобіжного заходу, а священник просив зняти електронний браслет.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині