Затоплені підвали та потріскані стіни: мешканці п'ятиповерхівки у Черкасах просять зробити ремонт

Ексклюзивно

У Черкасах по вулиці Пастерівська, 263/1 у дворі п'ятиповерхівки майже не залишилося асфальту, стіни підʼїзду потріскалися, а у підвалах — вода.

До компанії, яка обслуговує цю територію мешканці зверталися неодноразово, але ситуація не змінилася, розповів Суспільному Юрій Козієнко.

Із затопленими підвалами, ямами на асфальті та потрісканими стінами у під’їзді живуть не перший рік, розповіла пенсіонерка Валентина Мороз.

Старший по будинку Юрій Козієнко розповів, що мешканці зібрались, аби розв'язати питання доброустрою прибудинкової території.

"Не хоче сюди таксі заїжджати, швидка допомога не хоче заїжджати. Купу раз зверталися в "Нову якість", нам усно давали різні пояснення, але тема одна — у вас там є боржники, от вони заплатять, то тоді ми будемо робити".

Борг є, пояснила мешканка будинку Людмила Гринжевська, та щомісяця на рахунок компанії управителя від мешканців, як зазначено у листі від "Нової якості" за жовтень 2023 року, надходить шістнадцять з половиною тисяч гривень.

"Люди, виходить, платять кошти, не отримують зовсім нічого, нічого не робиться, все зразу переводиться або на приватні підприємства або своїми силами".

Поки сусіди сплатять борги, а управлінська компанія виконає зобов’язання — доводиться пересуватись по підвалах із драбиною, додала пані Людмила.

"По всім оцим коморам, де ми проходимо, стоїть вода. Якщо кинути цеглу, то вона втоне".

Згідно із договором, пояснила майстерка "Нової якості" Анжеліка Воркожокова, на цій прибудинковій території раз на два роки передбачений ямковий ремонт. Та нині ця ділянка потребує капітального ремонту.

"Я особисто виходила на ділянку, там, якщо подивитися, яма на ямі. Ямковий ремонт не допоможе, на жаль, там потрібно повністю знімати асфальтне покриття і робити по-новому".

Зі слів пані Анжеліки, щоб зробити капітальний ремонт прибудинкової території, мешканцям потрібно звернутися в міську раду. Решту ж робіт вони виконують.

"У будинку вже виконаний ремонт стиків. У нашу аварійну службу поступали заявки, щодо підтоплення підвального приміщення. Якщо рівень води в підвальному приміщені понад п'ятнадцять сантиметрів, ми маємо помпу та відкачуємо воду помпою, але якщо меншою, вона просто не буде працювати й потрібно дочекатися поки залишкові води зійдуть самі".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині