Аби до всіх встигали: соціальні помічники Черкащини отримали велосипеди

Соціальні помічники Черкащини отримали 30 нових велосипедів. Їх презентувало Товариство Червоного Хреста України у межах проєкту "Догляд вдома".

Велосипеди видали людям, які допомагають доглядати за самотніми та непрацездатними, розповіла Суспільному координаторка проєкту Оксана Горобець.

На Черкащині працюють 43 соціальні помічники Товариства Червоного Хреста України, розповіла Оксана Горобець. 30 із них змогли придбати велосипеди, аби полегшити роботу:

"Видали їм велосипеди. Коштувало це все 231 тисячу гривень. За потреби будемо видавати ще для полегшення їхньої роботи. До цього в них не було транспортних засобів, вони їздили своїми в кого був або ходили пішки. Постаралися купити такі, щоб для них, як для жінок, були зручні — без рами".

Загалом, зі слів пані Оксани, в області соціальні помічники Товариства обслуговують 270 підопічних старшого віку, які не можуть забезпечити свій побут самостійно.

У соціальної помічниці Людмили Андріяш з Геронимівки семеро підопічних. За день вона відвідує кількох із них.

"Наприклад, один чоловік дуже полюбляє солодку воду «Квіточку». Іншій жіночці беру таблетки в аптеці. Це кожного ранку так", — розповіла вона.

У підопічної пані Людмили, 78-річної Катерини Коваленко, гіпертонія. Соціальна помічниця щоразу їй вимірює тиск.

"Вона і продукти привезе, і по господарству допоможе. Дзвонить, біжить, що не попрошу — все мені робить. Я не розбираюся в телефоні, то вона і в цьому мені допомагає", — розповіла пані Катерина.

Допомагає соцпрацівниця і в "городніх" справах:

"Вона мені розсаду перчиків принесла. Я вже напікірувала. Ще помідорчики посадили. Спочатку наче нікудишнє було, а це дивлюся, що вже оживає, рветься до життя".

Дотепер Людмила Андріяш до підопічних ходила пішки. Інколи її міг підвезти чоловік, та здебільшого десятикілометровий шлях доводилось долати самотужки.

"Велосипед дуже хороший, зручний, легкий. Кошик є, це дуже велике значення має. Навіть щоб продукти підвезти — набагато зручніше і швидше. Тепер я до всіх встигаю", — зазначила вона.

Подружжю Петрушенків — Миколі та Ніні — пані Людмила привозить продукти й ліки:

"Несу хліба, солодку воду, яку Микола Іванович дуже полюбляє. Просили ще огірків, але поки не знайшла в магазині. Іншим разом".

Помічниці, зазначила Ніна Петрушенко, довіряють і чекають щоразу, як члена сім’ї. Розповіла, що має проблеми зі здоров’ям, а чоловік потребує особливого догляду:

"Він упав і зламав шийку стегна з правої сторони, а рівно через місяць повторилось — і ліву теж. Вона йому навіть педикюр робила, так радів, сміявся. Ми з нею погоджуємо все".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині