"Не забирайте наше майбутнє": у Черкасах влаштували акцію протесту в професійному ліцеї

Ексклюзивно

У Черкасах учні та викладачі професійного ліцею 4 квітня влаштували акцію протесту, оскільки хвилюються про подальшу долю закладу. За їхніми словами, майно ліцею хочуть передати іншому навчальному закладу з Харкова, викладачів — звільнити, а студентів — перевести на навчання в інші установи.

Викладачі, батьки та студенти Черкаського професійного ліцею виступають проти його закриття та передачі комплексу будівель та споруд іншому закладу освіти. Розповіла Суспільному виконувачка обов’язків голови профспілкової організації Вікторія Грон.

Додала: про таке рішення дізналися після того, отримали листа від обласної державної адміністрації, в якому йшлося про запрошення керівництва закладу на нараду з цього питання.

Директор ліцею на мітинг не прийшов. Зі слів викладачів, вони не бачили його вже певний час.

Під час мітингу, який організували в перерві між заняттями, збирали підписи під листом до місцевої влади та профільного міністерства. Зібралися на нього викладачі, учні, батьки та випускники.

Володимир Стрижак працює в ліцеї викладачем:

"Ми сьогодні збираємо підписи, щоб заявити про себе, показати, що ми достойно навчаємо дітей і приносимо користь державі. Нас би влаштувало рішення, аби ми і далі залишилися працювати", — зазначив він.

Син Лесі Дем'янової у ліцеї навчається два роки.

"Заклад чудовий. У ньому навчалися троє дітей, і всі нині на війні. Якщо вони зараз з війни прийдуть сюди — ми все відстоїмо. Поверніть нам наше училище. Наші діти його вибрали, мій син вибрав той заклад, де вчилися його рідні", — розповіла вона.

Студент Михайло навчається на другому курсі на слюсаря-складальника радіоелектронної апаратури та приладів: "Я дізнався про те, що відбувається, два дні тому. Дуже здивувався, як можна закрити такий заклад. Якщо його дійсно закриють, я навіть не знаю, що буду робити. Кудись потрібно буде йти, закінчувати третій курс. Але в Черкасах я навіть не знаю де шукати заклади за такою спеціальністю".

Турбується колектив і про долю гуртожитку закладу. Наталія Ясніцька живе у гуртожитку 25 років, відколи працює викладачкою.

"Ми стурбовані тим, що можемо опинитися на вулиці. Наших зарплат викладачів не вистачає на те, щоб купити собі квартири. Наразі у гуртожитку живуть 24 освітян, колишні працівники та 260 учнів. Ще на двох поверхах живуть переселенці. Про виселення мова поки не йде, принаймні до завершення навчального процесу. Ми писали звернення до облдержадміністрації від колективу, батьківського комітету, збирали підписи. Також хочемо звернутися до Міністерства освіти", — розповіла вона.

З її слів, ніхто не знає, що буде з колективом, якщо рішення все ж приймуть.

Студент Владислав Олійник живе в гуртожитку. На навчання до Черкас приїхав із Драбова. Живе в кімнаті ще з двома хлопцями.

"Нас не попереджали про ситуацію. Ми дізналися про це першого квітня. Так само не говорили нічого про те, що нам, можливо, доведеться виселятися. Ми живемо у гуртожитку безоплатно, умови мені подобається. Тут хороші люди, хороша аура, як вдома. Якщо скажуть виселятися, винаймати квартиру в мене змоги немає".

Віра Гусятинська працює в цьому навчальному закладі вже понад 40 років. Була майстром виробничого навчання, а нині — викладачка спецтехнології для учнів, які здобувають професію електрозварника.

"Наш кабінет спецтехнологій обладнаний практично всім необхідним для того, щоб можна було навчатися. На стендах та підлозі ми поставили роботи дітей та випускників. Дітям дуже цікаво, вони творчі. Як дипломні роботи вони показують різноманітні підставки для вазонів, парасольок, мангали, урни. До речі, в Соборному сквері є пам'ятник, присвячений чорнобильцям. Це також робота наших випускників, пам'ять місту від нашого навчального закладу".

Колишній директор ліцею Юрій Куліш теж не хоче, щоб закривали заклад:

"Я ставлюся до цього негативно. Річ у тім, що влада на всіх рівнях розказує одне, а робить протилежне. Я не проти, щоб розвивались пожежники, зростала їх кількість, але не коштом будівельників. Пожежники потрібні державі сьогодні, але вже будівельників не замінять. Вони ж не будуть зруйновану державу відбудовувати. Тому хочу, щоб влада нас почула".

За словами очільника обласного управління освіти Валерія Данилевського, наразі йому невідомо про те, яке рішення щодо цього закладу прийняло міністерство:

"Наразі, наскільки мені відомо, міністерство ще ніякого рішення не приймало. Немає ніякого ні наказу — ні про реорганізацію, ні про профілювання, ні про злиття. Наскільки мені відомо, міністерство ніколи і не вело мову про ліквідацію цього навчального закладу. Ми ж діятимемо в межах своїх повноважень. Зважаючи на те, що в країні війна, напрямки підготовки, за якими заклад готує учнів, надзвичайно важливі. Якщо приймуть рішення про те, щоб це майно використовували для інших цілей, то ми, як виконавчий орган влади, змушені будемо його виконувати і намагатимусь виконувати його ефективно — щоб діти і педагогічні працівники були максимально захищені".

За словами Валерія Данилевського, черкаський професійний ліцей — у державній формі власності. Так само як і заклад, який хочуть "перемістити" до Черкас:

"В одному за діяльність, організацію, реорганізацію та перепрофілювання відповідає Міністерство освіти, в іншому — Міністерство внутрішніх справ. Міністерство внутрішніх справ в зв’язку з переміщенням певної кількості учнів, які потрібні нині країні, шукає можливість залучення додаткових приміщень та площ для навчання. Вони звернулись до Міністерства освіти чи не могли б вони розглянути можливість передати на використання майно означеного професійно-технічного навчального закладу. Наразі Міністерство проводить вивчення цього питання".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині