У черкаському драматичному театрі відбулася генеральна репетиція української саги "Запорожець за Дунаєм" за мотивами однойменної опери Семена Гулака-Артемовського.
Постановка — переосмислення історії про повернення козаків з Туреччини додому до рідних берегів, розповів режисер Андрій Маслаков.
І хоч вперше прем’єра опери "Запорожець за Дунаєм" відбулася понад півтора століття тому, її події актуальності не втрачають, пояснив пан Андрій.
"За Дунай — це значить Туреччина. На сьогодні, більш актуальної теми ніж «Запорожець за Дунаєм» немає. Бо це історія про те, як Катерина відіслала козаків, вигнала за територію України".
Очікувати традиційного розвитку сюжету, який був дотепер в опері — не варто. Глядач побачить тут все, що болить та хвилює сьогодні, додав режисер.
"Ми покажемо глядачам про переселенців, про діаспору — це все, що є в нашій виставі".
Актриса Олена Брехаря розповіла про свою роль:
"Моя героїня дуже хоче повернутися додому в Україну, а інші не дуже хочуть. Відчай у неї від того, що нелюди роблять з Україною".
Події відбуваються у козацькому човні — "чайці", який вгруз в турецький пісок, пояснив режисер. Всі декорації він розробив власноруч.
"У нашій постановці ковчег, який приїхав сюди 250 років тому. Так я хотів показати українську натуру. Тут із борта корабля ростуть огірки, ростуть помідори — це все саджає Карась".
Іван Карась — колишній козак Запорозької січі у виконанні актора театру Олександра Гуменного. Втім, без козацького одягу та шаблі, а в турецькому костюмі. За словами пана Олександра, його персонаж у цій постановці особливий.
"Він взагалі не такий, як в Артемовського. Саме цим він мені й імпонує, бо якби він був класичний і саме той, який був прописаний, то він би був антиукраїнський".
Наприкінці вистави герої перевтілюються — вирішують йти захищати країну.
Побачити прем’єру глядачі зможуть 6 квітня у черкаському драматичному театрі.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині