Шию зламали, тепер не ворушиться: учасник Майдану чекає суд над екскерівниками міліції Черкащини

Руслан Щербина — учасник черкаського Майдану. Він фільмував акції протесту, аби показати, що відбувається в місті. 20 лютого 2014 року стояв разом з іншими жителями перед дамбою.

Радниця зі стратегічних комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян, у коментарі Суспільному розповіла, що справи чотирьох екскерівників спецпідрозділів Черкаської області, які брали участь у силовому розгоні протестувальників перед в’їздом на дамбу 20 лютого 2014 року, передали до суду.

Пан Руслан ще чекає на те, що суд винесе справедливий вирок стосовно його кривдників.

"Щоб з тієї сторони не приїхали «тітушки». Ну і стояли ми, а внизу стояла міліція — зі сторони Дніпра перекрили міст. Потім «тітушки» приїхали з міста, нас розігнали. Я знімав відео як вони на нас йдуть, а виявилося що всі хлопці вже розбіглися", — пригадав Руслан Щербина події десятирічної давнини.

Про них нині нагадують проблеми зі здоров'ям. Тоді його побили:

"Хребет пошкоджений, нижня частина попереку, зміщення. Тоді дуже сильно шию зламали, тепер вона не ворушиться. Я не знаю, як я потім ще вставав, ходив, лікарі теж дивувалися. Бо розбили голову, я без свідомості лежав".

Та це був тільки початок, додав він:

"Коли я прийшов до тями, зрозумів, що теж не підключалась міліція, знімав відео про те, як хлопці знизу, міліціонери, стріляли, щоб ми розбіглися. Тобто, виходить, у нас тут всього було троє-четверо людей, а вони з помпової зброї. В мене ще лишилися гумові кулі, я їх збирав. А коли вже з автомата стріляти почали, то вже почали тікати".

Нині пан Руслан радіє, що може хоча б ходити. А про ті часи намагається не згадувати:

"Тоді все було засекречено, нічого нікому не розказуй. Все було приховано. Не можна ніде було говорити, бо могли покарати".

"Справи Майдану" до Державного Бюро Розслідувань передали у 2020 році, розповіла радниця зі стратегічних комунікацій Тетяна Сапьян. Черкаський епізод почали розслідувати у вересні 2023 року:

"До цього цим розслідуванням займався інший правоохоронний орган і уже в січні 2024 року слідчі ДБР дали перші результати. Екскерівники управління громадської безпеки батальйону спеціальної служби, батальйону судової міліції Грифон та заступник командира роти особливого призначення «Беркут» в Україні Черкаської області обвинувачується слідством в незаконному перешкоджанні організації на проведення мітингів, а також у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу. Це відповідні статті Кримінального кодексу України і вирок за таке порушення закону також суворий, суд може призначити від трьох до восьми років позбавлення волі".

За словами Тетяни Сапьян, обвинувачені будуть присутні в суді та не визнають своєї провини. Суд розпочнеться після підготовчих засідань.

Руслан Щербина додав: хоче, аби винних покарали:

"Дуже багато часу пройшло, не знаю, що тепер. Тоді хотілося результату якогось, а зараз мені здається, що самі себе наказали вже ці люди. Хоча нехай розбираються з ними".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині