За борги: у Черкаському районі відключають світло окремим споживачам

У дванадцяти селах Черкаського району відключили електроенергію за борги власникам 74 домоволодінь. Загалом в області нині 52 тисячі боржників.

Рейди з припинення електропостачання відбуваються щодня, розповів Суспільному начальник центру обслуговування споживачів товариства "Черкасиенергозбут" Владислав Лук’яненко.

Із 29 грудня 2023 року Кабмін скасував заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг. Тому 7 лютого 2024 року черкащанам розпочали відключати електроенергію за борги.

Одне з сіл, де відключали електропостачання боржникам, — Леськи.

"Автомат вуличного світла на цей час вимикаємо і встановлюємо на них плакати з написом «Не вмикати, роботи на лінії»", – зазначив монтер Іван.

Фото: Суспільне Черкаси

Власники одного з домоволодінь заборгували за світло понад тридцять тисяч гривень, пояснив начальник центру обслуговування споживачів товариства "Черкасиенергозбут" Владислав Лук’яненко. Сплатити борг вони відмовляються, але й без світла залишатися не хочуть.

На виклик жителів будинку приїхав представник поліції.

Показувати обличчя жінки відмовилися, а причиною несплати боргу називають особисті переконання. За сприяння поліції відключити електроенергію все ж вдалося.

Фото: Суспільне Черкаси

Про наслідки заборгованості попереджали заздалегідь, розповів начальник центру обслуговування споживачів товариства "Черкасиенергозбут" Владислав Лук’яненко. Понад три тисячі споживачів в області не відреагували, тож їм електроенергію відключать:

"Ті споживачі, від яких до дати відключення гроші поступили постачальнику, звісно, не будуть відключені. А у всіх інших випадках постачальник змушений буде припинити електропостачання".

Власниця одного з домоволодінь у селі Сагунівка розповіла, що борг не встигла сплатити:

"Сьогодні буде сплачено, ми тільки сьогодні отримали, чоловік поїхав за зарплатою".

Електропостачання відновлять протягом п’яти днів з моменту сплати суму боргу та вартості перепідключення, пояснив директор відокремленого структурного підрозділу "Черкаські енергетичні мережі" Юрій Батурін.

Фото: Суспільне Черкаси

"Ця робота все одно буде виконана. Не через те, що це наша забаганка і ми хочемо це зробити. Ми із задоволенням не будемо це виконувати, бо це нас відволікає від основної роботи. Наше завдання — це надійний розподіл електроенергії згідно з договорами. Під час повномасштабної війни не надходять дотації від наших європейських партнерів, тобто нам ніхто не буде перекривати ті витрати, які ми несемо на споживання і генерацію електроенергії. Все своїм коштом", — зазначив він.

Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube