Щоб "почути" людей з порушенням слуху: в Черкасах навчатимуть жестової мови

. Фото: Суспільне Черкаси

У Черкасах на базі навчально-реабілітаційного центру "Країна добра" відкрили комунікативно-ресурсний центр "Все можливо". В ньому усіх охочих навчатимуть жестової мови.

Простір створили, аби допомогти людям з порушеннями слуху комфортніше почуватися в суспільстві, розповіла Суспільному педагог-організатор Людмила Грицик.

Учні Центру стали учасниками молодіжної програми UPHIFT, яку в Черкаській області реалізує ГО "Слов’янський культурний центр "Задзеркалля" за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.

Фото: Суспільне Черкаси

"У межах заходів учасникам будуть подавати і теоретичний, і практичний матеріал із базовою жестовою, українською мовою. Викладати буде молодь, наші випускники з порушенням слуху, а ми будемо їм допомагати. Молоді з порушенням слуху досить складно комунікувати в громадських місцях з людьми, які чують. Є певний бар’єр у спілкуванні і ми хочемо, щоб цей бар’єр був зламаний", – зазначила Людмила Грицик.

Фото: Суспільне Черкаси

На заняттях учням дають певні завдання, наприклад, уявити, що вони – продавці взуття, квитків, або ж працюють у реєстратурі поліклініки і до них звернулась людина із порушенням слуху.

Фото: Суспільне Черкаси

Учень Денис пояснив, для чого відвідує такі заняття:

"Мені важливо, щоб люди, які чують, розуміли мене і могли спілкуватися зі мною жестовою мовою, наприклад, у поліції, в магазині, в лікарні".

Фото: Суспільне Черкаси

Мама ще одного з учнів Наталія Василенко зазначила, що такі заняття, на її думку, приносять користь:

"Дуже важливо, щоб моєму Максиму було комфортно у будь-якому громадському місці і щоб його могли зрозуміти. Дуже часто люди з порушенням слуху стикаються з тим, що ті, хто чують, не можуть їх зрозуміти".

Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube