Гасили уявну пожежу: у Черкасах відбулись змагання серед майбутніх рятувальників

У Черкасах 6 лютого відбулись змагання з пожежно-прикладного спорту. Учасники долали смугу перешкод та підіймались штурмовою драбиною на четвертий поверх.

За Кубок України серед закладів вищої освіти системи Державної служби з надзвичайних ситуацій змагались 60 учасників з трьох університетів, розповів Суспільному тренер обласної збірної Арсен Іпієв.

Зі слів тренера, під час змагань курсанти намагаються загасити уявну пожежу:

"Перестрибують дерев’яну стінку, хапають пожежні рукава та долають стометрову смугу перешкод — так курсанти намагаються якнайшвидше загасити уявну пожежу".

Фото: Суспільне Черкаси / Дарія Шевченко

Четвертокурсник інституту пожежної безпеки Мар’ян Блонський пробіг дистанцію за 16 секунд. Цей спорт, як і професію обрав, аби продовжити сімейну справу.

"В мене дідо був рятувальник, батько і брат теж, і я пішов по їхніх стопах. Люди дивляться і думають, що це таке, а ти біжиш по штурмовці й сотню. Мені подобається з дитинства, це моє життя".

Четвертокурсник інституту пожежної безпеки Мар’ян Блонський. Фото: Суспільне Черкаси

Результатом свого забігу задоволений, поділився учасник змагань з Київської області Сергій. Він начальник пожежного караулу, цей спорт невіддільна частина його життя.

"Я в цьому спорті дев'ять років. Ще з юнацької збірної почав бігати. Це незвичний спорт, це не футбол, не волейбол, тут цікавіше. Мене ще в школі питали, ким ти хочеш стати, а я завжди казав — пожежником".

Фото: Суспільне Черкаси

Окрім бігу, учасники показували спритність, піднімаючись пожежною драбиною на четвертий поверх.

Зі слів тренера Арсена Іпієва, такий вид спорту готує курсантів до майбутніх викликів професії, а також допомагає їм завжди бути в формі.

Тренер Арсен Іпієв. Фото: Суспільне Черкаси

"Це точно не для розслаблення, бо тут дуже багато сил витрачається на тренування. Курсантам це допомагає у різноманітному розвитку в нашій професії. Це спортивний стимул, ми знаємо, як діти люблять змагатися і вони для себе тут нове щось бачать, намагаються виконати нормативи майстрів спорту".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube