Кожна збита ціль – врятовані життя українців: на Черкащині готують один із підрозділів протиповітряної оборони

На Черкащині готують один із підрозділів протиповітряної оборони. Військові вдосконалюють навички стрільби та навчаються збивати "шахеди", якими Росія атакує Україну мало не щоночі.

Під час тренувань, працюють з кулеметами, ними ж збиватимуть російські цілі над Черкаською областю, розповів Суспільному інструктор з позивним "Кучум".

Під час тренувань ціллю для пострілів є модельний літачок — аналог російського "шахеда". Далі заряджають стрічку, налаштовують кулемет та фіксують в небі ціль.

Фото: Черкаська ОВА

На таких навчаннях вони відточують навички стрільби та влучність, розповів військовий Євген. На його думку, цей підрозділ нині один із найважливіших:

"ППО зараз дуже важлива, якщо усі ракети та безпілотники будуть долітати до місць, то всі мирні жителі будуть страждати".

Черкаська ОВА

Аби приземлити "ціль", військові мають працювати як єдиний механізм: точно та швидко, пояснили інструктори.

Солдат із позивним "Зуб" до навчань ставиться відповідально, адже розуміє, що кожна збита під час тривоги ціль – це врятовані життя українців:

"Навчання важливі, щоб ми краще могли захисти Україну і наблизити закінчення війни".

Фото: Черкаська ОВА

Пристрілявшись вдень, майбутні захисники черкаського неба навчаються й у темряві. Прожектором підсвічують "безпілотник" і, коли його "впіймали", починається робота кулеметників.

Зі слів інструктора Кучума, нині фахівці із захисту неба одні з найнеобхідніших, тому такі навчання для новобранців ЗСУ проводять щотижня.

Фото: Черкаська ОВА

"Вести вогонь по повітряних цілях взагалі не дуже просто, тим паче якщо ця робота виконується у нічний час. За допомогою наших друзів волонтерів, ми вдосконалюємо засоби, які дозволяють ці цілі вираховувати, підсвічувати й супроводжувати, щоб кулеметник міг ефективно їх знищувати".

Фото: Черкаська ОВА

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube