"Це мотивує": черкаські вихователі отримають більшу надбавку до посадового окладу

У Черкасах працівники дошкільної освіти у 2024 році щомісяця отримуватимуть надбавку у розмірі 30% від посадового окладу. У 2023-му вона становила 20%.

Про це Суспільному розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

За її словами, програму стимулювання працівників дошкілля депутати міськради затвердили шість років тому — щоб заохотити педагогів.

Фото: Суспільне Черкаси

"Найбільше зростання відбулося цього року. Депутати проголосували за програму із встановленням надбавки у 30 %. Середня вартість такої надбавки в грошовому еквіваленті для педагогічних працівників міста буде становити 2 500 гривень, а відтак середня зарплата — близько 13 500 тисяч гривень", — пояснила посадовиця.

Вихователька Тетяна Назаренко виховує малечу середньої групи. У дошкіллі вона працює 18 років:

"Моя мама працювала в дитячому садочку і я провела там дитинство. Це мене надихнуло і я вирішила все-таки поєднати своє життя із дитячим садочком і з вихованням маленьких діток".

Фото: Суспільне Черкаси

Робота з малечею її надихає, зазначила пані Тетяна. Разом із тим, працювати з дітьми — справа відповідальна та складна:

"Ускладнює процес те, що нині постійні повітряні тривоги. Ми дуже швидко маємо зібратися, вийти, і залишатися в укритті довгий час. Ми маємо там ще продовжувати освітній процес, а це складно, бо увага дітей трохи розсіюється".

Фото: Суспільне Черкаси

Протягом двох попередніх років з цього дошкільного навчального закладу звільнились з різних причин п’ятеро працівників, розповіла виконувачка обов’язків завідувачки Ірина Богун.

"Любов до своєї праці, звісно, мотивує. Але є ще і фінансове питання. Протягом двох років ми втрачали саме молодих працівників", – зазначила пані Ірина.

Що у дошкільних навчальних закладах Черкас бракує кадрів, підтвердила і заступниця міського голови Анастасія Чубіна:

"Робота важка, а в умовах воєнного часу додалися нові функції та завдання".

Фото: Суспільне Черкаси

Зі слів виховательки Тетяни Назаренко, надбавки педагогів мотивують:

"Це дуже мотивує. Ми будемо намагатися з більшим натхненням працювати і дарувати діткам більше комфорту в нашому садочку".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube