Збували наркотики за кордон: трьох черкащан підозрюють в організації угруповання в пʼяти областях України

. Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Трьох жителів Черкащини підозрюють в організації угруповання, яке діяло на території п'яти областей — Київській, Дніпропетровській, Одеській, Черкаській та Сумській. Відомо про 19 людей, які входили до складу організації та займалися виготовленням наркотичних речовин та збутом у країни Близького Сходу та ЄС.

Наразі 16 учасників організації перебувають під вартою, ще трьом обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою з правом внесення застави, розповіла Суспільному речниця Служби безпеки України в області Катерина Дрога.

За даними слідства, щомісяця виробляли понад 80 кг наркотиків та психотропів на більше ніж 40 мільйонів гривень. У ході оперативних заходів вдалося ліквідувати пʼять нарколабораторій і затримати 19 учасників організації, розповіла речниця СБУ Черкащини.

"Окрім заборонених речовин у зловмисників вилучили автомат Калашникова, снайперську гвинтівку з глушником, бойові гранати Ф-1 та РГО, а також понад 1,5 тисячі набоїв до стрілецької зброї. Готовий «товар» учасники угруповання збували двома каналами: перший – був орієнтований на замовників з різних регіонів України, інший – працював на закордонних наркодилерів", — розповіла Катерина Дрога.

Для замаскованого переправлення "продукції" за кордон його ховали у міжнародних посилках під виглядом косметики або сантехнічних виробів. "На гарячому" затримали трьох організаторів, які намагались відправити іноземним спільникам партію α-PVP.А́льфа-піролідинопентіофено́н також відомий як α-PVP, β-кето-пролінтан, альфа-піролідиновалерофенон — синтетичний психостимулятор класу катинон, розроблений у 1960-х роках, який продається як дизайнерський наркотик

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Фото: Головне управління поліції Черкащини

Речниця поліції Черкащини Зоя Вовк додала: потужності нарколабораторій дозволяли виготовляти понад 80 кг "товару".

"Також фігуранти налагодили контрабандний канал збуту психотропів в країни Євросоюзу та Туреччину. Слідчі вилучили майже 200 кг наркотиків, а саме: солей «α-PVР», амфетаміну, мефедрону, канабісу, пігулок MDMA та прекурсорів на суму понад 30 мільйонів гривень. Із вилученої ваги прекурсорів можна було б виготовити понад мільйон доз психотропів", — розповіла Зоя Вовк.

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

За словами речниці СБУ області, під час майже 90 обшуків за місцями виготовлення, зберігання та збуту наркотиків і психотропів, а також у помешканнях та автомобілях фігурантів, серед іншого, виявили:

  • майже 200 кг наркотичних речовин, а саме α-PVР, мефедрону, амфетаміну та канабісу, а також прекурсорів;
  • обладнання для виготовлення та фасування "товару";
  • чорнові записи з даними про наркотрафік та клієнтів;
  • "виторг" у розмірі понад два мільйона у гривневому еквіваленті.

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Наразі затриманим повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • за частинами 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
  • ч. 2 ст. 317 (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до наркобізнесу.

"Служба безпеки та Національна поліція запобігли масштабній контрабанді важких наркотиків та психотропів до країн Євросоюзу та Близького Сходу. Спецоперації провели спільно з Департаментом боротьби з наркозлочинністю у Київській, Дніпропетровській, Одеській, Черкаській та Сумській областях. Та нейтралізували злочинну організацію, яка виготовляла та збувала промислові обсяги амфетаміну, α-PVP, мефедрону та канабісу", — деталізувала речниця СБУ Черкащини.

Фото: Служба безпеки України в Черкаській області

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube