Перейти до основного змісту

Квітами та молитвою: у Черкасах вшанували пам'ять полеглих "кіборгів"

. Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

У Черкасах 19 січня вшанували пам’ять "кіборгів". До пам'ятного знаку "Борцям за волю України" родичі загиблих воїнів, військовослужбовці, представники влади та небайдужі містяни поклали квіти.

Повідомила кореспондентка Суспільного з місця події Анастасія Столбова.

Понад 200 військових загинули під час захисту Донецького аеропорту, за офіційними даними. 13 — з Черкаської області, серед яких троє жителів міста Черкаси.

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Син "кіборга" Сергій Панченко. Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Саме цього дня, 19 січня 2015 року загинув "кіборг" з Черкас Олексій Панченко. Його син Сергій Панченко взяв слово:

"Девʼять років як особисто для мене розпочалась війна. Я думав, що сказати, але саме в цей моторошний день прийшла смерть до мене і сказала що забирає батька. Мій батько знав куди йшов, бо йшов добровільно. Сказав мені перед тим: бережи маму. Він розповідав, як наші воїни кіборги стояли. Не їли, щоб не ходити в туалет. Пили воду, яка замерзла в лід. Я згадую, як батько казав: я хочу бути прикладом для свого сина. І тільки зараз з роками я почав усвідомлювати що він хотів мені донести. Він хотів і нам сказати, і мені, що ми вільні люди, володарі своєї землі і ми не здамося. Не можливо передати мій біль, він триває всі ці девʼять років у мене в душі. Мене зрозуміють тільки ті люди, які пройшли через горнило війни. Але я вірю, що в нашій країні настане мир. Ви подивіться, як люди борються за українську мову, за свою країну!"

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Станіслав Гончаренко — один із небагатьох вцілілих захисників Донецького аеропорту. Розповів: у 2014 році пішов добровольцем.

"Я пройшов навчання, а потім потрапив на Донеччину, потрапив на запеклі бої, що тривали в аеропорті, це січень 2015 року. При обороні донецького аеропорту наші військові показали всю свою мужність та героїзм. Кіборги витримали, не витримав бетон".
Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Заступник керівника Черкаської ОВА Олександр Шамрай прийшов вшанувати полеглих захисників:

"Сьогодні роковини вшанування памʼяті наших бійців, які стояли на захисті Донецького аеропорту. Ми зібралися, аби згадати добрим словом тих, хто загинув та подякувати тим, хто продовжує боронити нашу країну від російської армії".

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Фото: Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

  • День пам’яті захисників Донецького аеропорту встановили за ініціативою українських військових, які 244 дні боронили цей стратегічний об’єкт. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників ДАПу назвали "Кіборгами", а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.
  • Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли російські окупанти захопили будівлі аеропорту. Цього ж дня українські військові завдали удар по позиціях окупантів та встановили контроль над Донецьким летовищем. На січень 2015 року припадають найкривавіші та найзапекліші бої.
  • 13 січня в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку окупантів впала диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. Далі бої точилися за поверхи нового терміналу.
  • 18-20 січня українські військові утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися окупантами. Російські бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі та підірвали їх.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Топ дня
Вибір редакції