Перейти до основного змісту

Дати дітям сімейне тепло: як живе одна з патронатних сімей Черкащини

На Черкащині п’ятдесят громад із шістдесяти шести не мають патронатних родин. Аби влаштувати дітей на тимчасовий догляд, треба їхати до сусідніх громад.

Нині в області існує 31 патронатна родина, розповіла Суспільному начальниця обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова.

З її слів, прийомних сімей бракує:

"Є громади, де і чотири патронатні сім’ї, наприклад, Сміла, Черкаси, а є громади, де немає цих патронатних сімей".

Фото: Суспільне Черкаси

Аби діти не опинялися далеко від дому, кількість патронатних родин прагнуть збільшити, пояснила пані Оксана:

"Говоримо про те, щоб патронатна сім’я була хоча б одна в кожній громаді".

Чотирирічного Мишка разом із трьома сестрами вилучили в біологічної матері через недогляд, розповів помічник патронатного вихователя Андрій Литвин. Він разом із дружиною нині опікується цими дітьми.

Фото: Суспільне Черкаси

"Двоє ходять у садочок, двоє — у школу. В основному машиною возимо, а як не виходить машиною, то на санках або пішки ведемо у школу", — розповів він.

Син Тарас у батьків за помічника:

"Допомагаю дівчатам з уроками, прибираю в хаті, мию посуд".

Фото: Суспільне Черкаси

Подружжя Литвинів – єдина сім'я у Березняківській громаді, яка займається патронатним вихованням. За словами Наталії Литвин, перших дітей у родину вони взяли майже три роки тому:

"Дітки всі різні, бо всі мали складні життєві обставини. В кожного свій характер, до кожного треба підлаштуватися".

Фото: Суспільне Черкаси

Зазвичай у їхній патронатній родині діти зупиняються надовго, додала пані Наталія. Для прикладу, четверо дітей у подружжя живуть понад десять місяців.

"Ці діти не знали цього тепла і ласки. Одна дитина підійшла, хвилин сорок стояла, мене обняла. Я кажу: "Анічка, іди гуляй, а вона – "Можна я постою? Мені так приємно". І розумієш, що ти даєш їй сімейне тепло", – розповіла вона.

Фото: Суспільне Черкаси

Знайомих, які б також хотіли стати патронатними вихователями, у подружжя немає, розповів Андрій Литвин:

"Ніхто на це не зважується, ніхто не хоче йти, бо це дуже важко. Я вже задумуюсь, щоб стати опікуном, бо до дітей сильно звикаєш. Хочеться, щоб вони відчули, що таке сім'я, побачили, як живуть другі діти, бо вони всього цього не бачили".

Фото: Суспільне Черкаси

Зі слів начальниці обласної служби у справах дітей Оксани Покатілової, на кожну влаштовану дитину щомісяця виплачують грошову допомогу – 2,5 прожиткового мінімуму. Крім цього, патронатний вихователь щомісяця отримує п'ять прожиткових мінімумів за ту послугу, яку він надає.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Топ дня

Вибір редакції