У Черкаському краєзнавчому музеї 15 грудня презентували науково-популярне видання для дітей "Пригоди Крутьків в українському селі". Тираж книги — 300 примірників. Їх роздали в бібліотеки Черкащини.
На 48 сторінках книги описала пригоди двійнят-шестикласників Андрія та Оксани, які вивчають побут і традиції українського народу, розповіла Суспільному авторка Тетяна Григоренко.
Зі слів пані Тетяни, розділи книги вона писала протягом 12 років, але видати вдалося лише зараз.
"Писала про ремесла якими займалися наші предки. Зробила це у вигляді пригод, щоб дітям було цікаво проходити всі процеси, які робить майстер, ніби разом із ним", — зазначила вона.
Тетяна Григоренко подала заяву на державне фінансування від обласної адміністрації і її проєкт обрали. Також, додала вона, їй допомагали знайомі, серед яких є військові, волонтери і просто небайдужі містяни.
"Книга написана дуже простою мовою: просто діти спілкуються між собою або з майстром, ставлять питання, а він відповідає. Думаю, вона буде корисною і для вчителів молодших класів та вихователів", – пояснила авторка.
Ілюструвала книгу Ірина Жучок, разом із якою пані Тетяна працює в музеї:
"Етнографічна тематика дуже цікава. У книзі багато природи і багато близького нам. Працюючи в музеї, ми постійно стикаємося з цими речами. Якщо було потрібно описати ту чи іншу річ, ми брали і дивилися, який вигляд вона має наживо".
Дар'ї, яка відвідала презентацію, книга до вподоби:
"Вона написана доступною мовою, цікава для дитячого сприйняття. Мені як мамі буде тепер буде простіше пояснити дитині, наприклад, із чого робили скло. Бо якщо запитати це у гугла, він може видати якісь наукові формули. А тут усе доступно, зрозумілою мовою, з яскравими реалістичними малюнками".