Перейти до основного змісту

"Повинен вчитися кожен": у Черкасах відбувся тренінг на тему спілкування з військовими

У Черкасах у освітньому хабі "Халабуда" відбувся безоплатний тренінг, присвячений спілкуванню з військовими. Його відвідали 15 людей.

Заняття провели для тих, хто чекає з війни своїх близьких або хоче знати нюанси спілкування з бійцями, розповіла Суспільному розповіла співзасновниця хабу Людмила Чичера.

Зі слів пані Людмили, вже після першої такої зустрічі (а їх було три) вона зрозуміла, що такі заняття мають результат:

"Ця тема дуже болить дружинам, мамам. Їм важко знайти підтримку у людей, які до цієї теми не дотичні", — пояснила вона.

Священник та родичі військових обговорюють як правильно спілкуватися з тими, хто приходить з війни. Черкаси, 2023 рік. Фото: Суспільне Черкаси

Мама військовослужбовця Тетяна Драган на такий тренінг приходила втретє. Для себе дізналася багато важливих основ комунікації із захисниками:

"Завжди повинна бути врівноваженість. Потрібно правильно мислити, підтримувати діалог. Питання, які в цивільному житті здаються звичайними, для військових можуть звучати інакше. Для них треба мати правильні питання, щоб вони правильно нас зрозуміли і ми їх зрозуміли. Важлива правильна підтримка".

Родички військових слухають тренінг про спілкування з тими, хто приходить з війни. Черкаси, 2023 рік. Фото: Суспільне Черкаси

Пів сотні кілометрів три тижні поспіль долав священник Іван Марінін. Все для того, щоб краще спілкуватися з вірянами:

"Я, як священник, щоденно зустрічаю військових, або їхні родини приходять до храму. В храмі вони шукають розради, підтримки, втіхи. Мені важливо не тільки як священнослужитель, але й як людина себе повести ввічливо, грамотно, освічено".

Священник Іван Марінін розповідає про те, як спілкується з вірянами-військовими. Черкаси, 2023 рік. Фото: Суспільне Черкаси

Психологиня проєкту Раїса Толочко пояснила: комунікації з військовими повинен вчитися кожен. Війна та бойові дії впливають на їхній моральний стан. Справитися з проблемами у мирному житті їм можуть допомогти саме люди, які навколо:

"У них бойовий стрес і треба з повагою до цього ставитися. Варто підготуватися, не чекати, що чоловік, син чи батько буде таким самим, яким пішов на війну. Ні, він буде іншим, але потроху він свої відчуття і емоції поверне, зокрема, і завдяки своїй родині та суспільству".

Фахівчиня розповідає про особливості спілкування з військовими, які повертаються додому з війни. Черкаси, 2023 рік. Фото: Суспільне Черкаси

Такі заняття, розповіла співзасновниця освітнього простору "Халабуда" Людмила Чичера, відвідувати можуть усі охочі.

"Це для широкого загалу людей, тому що рано чи пізно не тільки родини будуть спілкуватися з військовослужбовцями, які повернулися до своїх домівок. Це стосується і друзів, і колег", — зазначила вона.

Родичкам військових пояснюють особливості спілкування з тими, хто реабілітується після війни. Черкаси, 2023 рік. Фото: Суспільне Черкаси

Курс тренінгів складався із трьох зустрічей. До них долучилися 15 учасників. Далі цю ініціативу продовжать, додала Людмила Чичера, але в інших форматах:

"Буде серія індивідуальних вже консультацій. Також ми плануємо проводити групи підтримки. Виберемо зручний для всіх режим і будемо зустрічатися".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Топ дня

Вибір редакції