Перейти до основного змісту

Нові зміни у ПДР: які штрафи вони передбачають — пояснення патрульного з Черкас

. Суспільне Черкаси

Нові правила дорожнього руху набули чинності 20 жовтня 2023 року, а разом із ними й покарання за їх порушення. Йдеться про ввімкнене світло фар, безпеку дітей та заборону зупинятися на узбіччях доріг.

Які штрафи передбачені законом та які найпоширеніші порушення фіксують на Черкащині розповів Суспільному речник Управляння патрульної поліції в області Олексій Драгун.

Штраф за не ввімкнене світло

Їздити з ввімкненими фарами нині — це обов'язкова вимога Правил дорожнього руху, зауважив Олексій Драгун. З його слів, нині водії транспортних засобів мають вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами не залежно від часу доби та пори року:

"Введена практика постійного застосування денних ходових вогнів. Раніше денні ходові вогні, а в разі їх відсутності — ближнє світло фар, повинні були бути увімкнені у світлу пору доби поза межами населеного пункту з 1 жовтня по 1 травня. Тепер такий часовий проміжок скасовували. Нагадуємо про обов'язкову до виконання вимогу ПДР — на всіх механічних транспортних засобах повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їхньої відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар".

Штраф за порушення правил перевезення дітей

"Що стосується перевезення дітей, то покарання за порушення не змінилося, змінилися лише умови перевезення. Відтак автокрісло потрібно ставити для дитини, яка нижча за 150 сантиметрів, тобто це не залежить від віку — лише від зросту. Разом з цим перевозити дітей на руках — заборонено", — розповів Олексій Драгун.

Якщо ви вирішите перевозити дитину без автокрісла або не пристібаєте ременями безпеки (якщо вона зростом уже понад 150 сантиметрів), то отримаєте штраф:

  • 510 гривень — за порушення правил перевезення дитини вперше протягом року
  • 850 гривень – за порушення правил перевезення дитини у другий або більше разів протягом року.

"На передньому сидінні можна везти дитину в автокріслі, якщо дотримуватися умов: поставити дитяче крісло проти напрямку руху та відключити фронтальну подушку безпеки", — пояснив патрульний.

Також в автівці всі мають бути пристебнутими. Штраф за непристебнутий пас безпеки в Україні становить 510 грн.

Кому можна не пристібатися ременями безпеки — винятки:

  • діти зростом до 150 см повинні перебувати в автокріслі під час руху автомобіля;
  • водій або пасажир з інвалідністю, які мають обмеження, що перешкоджають пристібанню;
  • водії та пасажири оперативних автомобілів.

Штрафи за порушення правил паркування на автомагістралях і дорогах для автомобілів

"За новими ПДР на автомагістралях і дорогах для автомобілів не можна зупинятися, якщо там немає знаків 5.42.1 — "Місце для стоянки", 5.42.2 — "Місце для стоянки поблизу зупинок маршрутних транспортних засобів", 5.42.3 — Місце для стоянки вантажного автомобіля, фургонів тощо, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження, 5.43 "Зона стоянки" або 6.15 — "Місце відпочинку", — розповів Олексій Драгун.

Відтак, за зупинку поза спеціальними місцями для стоянки, тобто просто на узбіччі, КУпАП передбачає штрафні санкції:

  • недотримання правил зупинки та стоянки — 340 гривень;
  • порушення цих правил з утворенням ситуацій, які перешкоджають або загрожують безпеці руху — 680 гривень;
  • паркування на місцях для водіїв з інвалідністю (крім ситуацій з вимушеною стоянкою) — 1020–1700 гривень.

"Крім того, що паркування в недозволеному місці дорого обійдеться, воно ще й може створювати небезпечні ситуації для оточення. Утім на території Черкаської області відсутні дороги, які позначаються дорожнім знаком 5.1 автомагістраль. Єдина в Україні автомагістраль — це Бориспільське шосе. Відтак, виїжджаючи за межі Черкащини, будьте уважні та дотримуйтесь ПДР", — додав патрульний.

За інформацією речника патрульної поліції області, серед найпоширеніших порушень на території Черкаської області за 10 місяців, є:

  1. перевищення обмежень швидкості руху;
  2. порушення вимог дорожніх знаків;
  3. проїзд на заборонене жовтий чи червоний сигнал світлофора;
  4. керування у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння або відмова проходження тесту.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Топ дня
Вибір редакції