Рятували життя у зоні бойових дій: у Черкасах показали речі військових капеланів

. Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

У Черкаському краєзнавчому музеї відкрили виставку, що присвячена військовим капеланам. За експонати там речі капеланів, які були у зоні бойових дій та рятували життя, а також врятовані бійцями святині.

Виставку відкрили у День військового капелана, який в Україні відзначають 25 жовтня, повідомила кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова з місця події.

За словами військового капелана Володимира Педька, експонати зібрала капеланська служба Черкаської ТрО.

"Зібрали експонати з усіх підрозділів. Це речі, з якими працювала, наприклад, розвідка, або якісь сувеніри. Також є експонати, врятовані нашими батальйонами на Сході України. Для прикладу, ікони або напрестольні хрести з храмів, які знищувала Росія. Крім того, є особисті речі капеланів, в яких вони воювали, отримали поранення, які берегли від тяжких поранень".

Суспільне Черкаси

Серед експонатів є література, додав він:

"Біблія, Коран. Це діяльність капеланської служби як вона є. Ми забезпечуємо потреби не лише християн, а усіх конфесій".

Суспільне Черкаси

Експонати, зі слів Володимира Педька, збирали не лише капелани, а й бійці:

"Капелан забезпечує духовно-моральний стан хлопців і має з ними якісь особистісні стосунки. І коли хлопці рятують такі речі, то несуть їх, звісно ж, капеланам".

У зоні бойових дій капеланів нині не вистачає, додав пан Володимир.

"Їх треба ще сотні і сотні. Навіть якби ми забезпечили ту кількість, яка потрібна по закону і по статуту, все одно не вистачило б. Капелан має бути хоча б один на сотню людей. А у нас — один на батальйон, де кілька сотень людей. Капелани їздять до всіх підрозділів, куди можливо дістатися, але на всіх часу не вистачає. Тому важливо, щоб бійці знали, що є така служба, і самі за потреби зверталися", — пояснив він.

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

З особистих речей Володимир Педько передав на виставку аптечку, яка врятувала його від осколкового ураження, та підрясник, який він носив багато років, зокрема, і на сході України.

Історію про врятовані ікони розповів один з капеланів, який не назвав своє ім'я з міркувань безпеки:

"Їх знайшов наш підрозділ у будинку, що палав. Коли вони туди зайшли, зрозуміли, що він, мабуть, належав якомусь колекціонерові, бо під ногами лежало багато зброї, зокрема, холодної. Одна з них, ікона святителя Миколая, вже горіла. Загалом тоді евакуювали 16 ікон. Вони знаходяться у батальйоні. Там є молитовний куточок з іконами. Ці ікони цінні тим, що після того, як їх евакуювали, будинок згорів. Ще трохи — і вогонь би їх знищив".

Суспільне Черкаси

Відвідувачка Юлія Юхимчук поділилася враженнями від виставки:

"Дуже цікаво було подивитися на врятовані зі сходу України ікони. Також тут святі отці — капелани, розповідають, що ці ікони виносили з будинків, які палали. Це вражає. Також приємно було бачити нагороди, що отримали військові капелани".

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України