Вперше українською: віряни церкви, яка перейшла до ПЦУ у Черкасах, відсвяткували Маковія

. Фото: Суспільне Черкаси

Вперше українською відслужили святкову службу у Свято-Стрітенській церкві у парку Хіміків. 3 серпня храм офіційно перейшов у підпорядкування Православної церкви України. Із першим Спасом – Медовим або Маковеєм – парафіян привітав новий настоятель Дмитро Кузьмич.

У Свято-Стрітенській церкві вперше з моменту відкриття прозвучала святкова українська молитва. Віряни прийшли сюди із медом, маковою випічкою та різнотрав’ям. Їхні кошики освятив новий настоятель храму Дмитро Кузьмич.

"Я сам собі ставив питання скільки прийде людей. Думаю, ну хоч би один прийшов. Прийшло більше, ніж один і за це дякую Богу, і мені приємно".

Фото: Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Черкащанка Марина із донькою Алісою вперше прийшли у цю церкву. Радіють, що тепер у них є храм у пішій доступності.

"Я люблю булочку з маком на свято Маковія", — розповіла Аліса.

"Раніше ми їздили в Первоандріївську на "Митниці". Зараз нам зручно. Ми із Зеленої добралися, пішки пройшлись", — додала парафіянка Марина.

Суспільне Черкаси

Сусідка Марини — Тетяна до церкви вирішила прийти з дітьми, коли на передодні дізналася, що Православна церква України з’явилася поруч.

"Через інтернет, через фейсбук. Побачили, що вчора було відкриття і сьогодні вирішили прийти".

Суспільне Черкаси

Теж через соцмережі священник Дмитро Кузьмич планує збиратиме свою парафію.

"Я створив Фейсбук-сторінку. "Свято-Стрітенський храм" називається. Там будуть публікуватися різні оголошення про богослужіння, свята, проповіді — те, що людям цікаво".

Фото: Суспільне Черкаси

Окрім інформаційної роботи у храмі вистачає і фізичної. План максимум – ремонт приміщення. Проте проблеми розпочнуть вирішувати з найнагальніших, розповів Дмитро Кузьмич.

"Головний план – до зимового періоду зробити опалення, бо воно тут відсутнє. Нам потрібен котел і все начиння до нього. Це в першу чергу. А в другу чергу – це нижній храм. Воно там в такому занедбаному стані. Там грибок, там пліснява. Плануємо його осушити, щоб там в майбутньому зробити місце для спілкування для громади".

Тому настоятель буде радий, якщо громада по можливості долучиться фінансово до облаштування храму.

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України