ПЦУ в Черкасах переходить на новий календар. Що зміниться

. Суспільне: Черкаси

Із 1 вересня православні церкви Черкащини перейдуть на новоюліанський календар, про це розповів під час пресконференції Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан.

Тобто усі неперехідні православні свята, починаючи з вересня, відзначатимуть на 13 днів раніше. У серпні ще дотримуватимуться юліанського календаря. Перехід на новоюліанський календар затвердили 27 липня у Софії Київській під час Помісного Собору Православної Церкви України.

Водночас за парафіями та монастирями зберегли право використовувати для святкувань юліанський календар (старий стиль).

"Громади, які захочуть залишатися на старому стилі, не обмежуватимуть. Тобто кожна парафія обиратиме сама",— додав митрополит.

Суспільне: Черкаси

Разом із Різдвом зміняться дати відзначення більшості релігійних свят. Вони змістяться на 13 днів назад, пояснив владика Іоан. Виняток становитимуть лише ті, що пов’язані із Великоднім циклом.

"Це Великопісний і Пасхальний період, починаючи з підготовчих неділь до Великого посту, далі сам Великий піст, Великдень, свято входу Господнього в Єрусалим, Свято Вознесіння господнього, Трійця і після неї оці два тижні Всіх Святих і Всіх Святих землі української. Вони не зміщаються".

Зі слів владики Іоана, вони готують для вірян нові церковні календарі. Їх вже віддали у друк.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України