Четверо випускників черкаської Медичної академії допомагають українським бійцям у реабілітаційно-оздоровчій клініці одужувати та адаптуватися до нового життя. Про це Суспільному розповіла проректорка закладу Ольга Федосєєва.
Медичних фахівців, які допомагають пацієнтам відновлюватися після важких травм чи хвороб, називають ерготерапевтами. На Черкащині це перший випуск таких спеціалістів.
Асистентка ерготерапевта Юлія Кошеленко сім місяців працює у реабілітаційно-оздоровчій поліклініці. Вона – цьогорічна випускниця черкаської медакадемії. Зараз допомагає військовому відновлювати руку після поранення.
"Розробляємо дрібну моторику, функції кисті, пропрацьовуємо різні когнітивні моменти, займаємося із сенсорикою, руховими функціями. Ми повинні повністю зосередитися на потребі пацієнта, перейнятися його проблемою, бути чуйними, розумними, обізнаними", – пояснила вона.
Військовий Олександр Павліченко отримав поранення у Сіверськодонецьку. Рік відновлює чутливість руки:
"Тут кисть розроблять, чутливість пальців з’являється більше. Оце тільки-тільки зарухалися пальці, почали працювати, почав потихеньку, з пів кілограма, вагу підіймати. А раніше я не міг листок паперу утримати, він випадав із руки".
З пацієнтами випускники академії працюють під наглядом фізичного терапевта Аркадія Кравця.
"Асистенти під моїм контролем проводять терапевтичні вправи, маніпуляції, які полегшують стан пацієнта", – розповів він.
Асистент фізичного терапевта Костянтин Дашко за освітою військовий фельдшер. Також отримав спеціалізацію "фізичного терапевта":
"Зараз основні пацієнти – це військові, це 80% усіх пацієнтів, але також є цивільне населення: це травматологія, постінсультні хворі. У нашій спеціальності головне – це не так теоретичні знання, як бажання. Є всі умови, щоб стати конкурентоспроможним спеціалістом".
Усіх нинішніх помічників фізичного терапевта помітила під час навчання у медзакладі, зазначила директорка поліклініки Ірина Волощенко. Вона і навчала їх професії:
"Вчила я їх три роки. Пояснювала, як працювати з пацієнтами, і найкращих ми рік тому відібрали, щоб вони вже працювали у нас. Хоча у них не було диплома, але вони вже були фельдшерами, то могли працювати асистентами фізіотерапевта. За цей час вони показали себе дуже потрібними, фаховими та професійними".
Вперше в області дипломи бакалавра "фізичних терапевтів-ерготерапевтів" отримали 18 студентів медакадемії. Далі вони здобуватимуть освіту магістра з цієї спеціальності, каже проректорка Ольга Федосєєва:
"Четверо з них працюють, але по факту всі вони вже мають місце роботи у майбутньому, бо всі заклади охорони здоров’я Черкас та області потребують таких спеціалістів".
Деякі заклади, додала вона, ідуть на поступки і беруть їх на роботу ще студентами.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України