Учасники театру-студії "Рампа"Рампа" утворилася у 2011 році завдяки ГО "Спілка батьків молоді з інвалідністю "Перспектива", як один із напрямів арттерапії. Відтоді вихованці повсякчас прагнуть вдосконалювати акторську майстерність, тож організація спільно з працівниками Черкаського театру Шевченка запроваджує спільний проєкт "Митцем може стати кожен, кому є що сказати суспільству"" готуються до показу вистави спільно з акторами черкаського обласного драмтеатру. Спектакль відбудеться у межах проєкту "Митцем може стати кожен, кому є, що сказати суспільству", розповіла Суспільному керівниця проєкту Ліана Деркач.
Учасниця театру-студії "Рампа" Оксана Максимів відвідує репетиції. Два перших, з її слів, стосувалися пластики та вокальних навичок, а третє присвятили акторській майстерності.
"Свого часу я навчалася в Євпаторії і мені дуже сподобалася атмосфера. Ми там також ставили різні спектаклі та вистави. Для мене важлива в першу чергу саме оця атмосфера, коли готуєшся", – зазначила вона.
Яку ідею запропонувати для вистави, додала, ще не визначилася:
"Я поки що взагалі дуже далека від цього. Мені дуже цікаво, що запропонує головний режисер, я з нетерпінням цього чекаю".
Головний режисер – Станіслав Садаклієв – своєю чергою зауважив, що на нинішньому етапі головну ідею ще не встигли визначити, але планують створити власний матеріал:
"Поки що ми в процесі. Я опитую учнів, їхніх батьків, хочеться, щоб їм було цікаво. Будемо спільно над цим думати. Для мене це також буде цікавий досвід".
Станіслав Садаклієв розповів, що нині навчає учасників основ акторської майстерності. Для прикладу, одна із вправ – назвати почуті звуки в максимальній тиші. Ще одна – на відчуття ритму.
З такими завданнями справляється з легкістю, зазначив учасник проєкту Тарас Крамний, адже має музичну освіту.
"Я хочу, щоб цю виставу показали людям, які не мають інвалідності, щоб зруйнувати їхні стереотипи про людей з інвалідністю і про те, що ці люди повністю залежать від інших", – розповів він.
Робота над виставою почалася місяць тому, зазначила керівниця проєкту Ліана Деркач.
"Головна ідея – це створення вистави за участю професійних акторів черкаського обласного драмтеатру разом із молоддю з інвалідністю. Режисер має об’єднати цю творчу групу, щоб кожен з учасників, як молодь, так і професійні актори, могли виявити свої найкращі якості, здібності і вміння. Головна ідея – в тому, що кожна людина у цьому світі потрібна суспільству, кожна цінна своєю особистістю і суспільство має бути таким, щоб це все реалізувалося на практиці", – зауважила вона.
За словами Ліани Деркач, відвідати виставу можна буде у жовтні.
Авторка Наталія Черкашенко
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України