Батьки учнів однієї зі шкіл Черкащини просять припинити реорганізацію

. Суспільне Черкаси

Школу в селищі Цвіткове, що на Черкащині, оптимізуватимуть, бо громада не спроможна її утримувати. Із першого вересня у цій школі не буде 10 та 11 класу, розповів Суспільному очільник Городищенської міськради Володимир Мирошник.

Батьки таке рішення не підтримують.

Зі слів матері дев'ятикласника Ольги Кальненко, про зміни вони дізналися від адміністрації закладу. Рішення, пояснила вона, ухвалили зненацька і без попередніх обговорень.

Із вересня їхні діти їздитимуть до сусіднього села, а хотілось би, щоб вони довчилися в рідних стінах:

"Дитині потрібно встати дуже рано, проїхати шлях до школи, відсидіти навчання, подолати ту саму відстань назад і ще звечора зробити уроки на наступний день".

Суспільне Черкаси

Такі зміни не на часі й через воєнний стан, вважає пані Ольга.

"Поки не закінчиться війна я не бачу сенсу в реорганізації нашої школи", – пояснила вона.

Син пані Ольги Іван навчаться у дев'ятому класі. Він хоче залишитися в цій школі:

"Тут залишаться мої друзі, близькі, з якими мені комфортно".

Суспільне Черкаси

Мала надію, що її донька закінчить середню школу у своєму селі, і Віталіна Каплун. Вона переймається за здоров’я дівчинки:

"Вона в мене трішки хвороблива і коли їй стане погано мені треба буде «летіти» до школи". Тому буду йти до кінця, відстоювати свою думку".

Суспільне Черкаси

Про настрої у своєму 10 класі розповіла вчителька фізики та інформатики Цвітківської школи Світлана Хамаза.

"Дівчатка відмовляються переходити в іншу школу, не хочуть говорити про це. Для мене це найбільш бентежне", – зазначила вона.

Суспільне Черкаси

Чому таке рішення стало для батьків шоком, пояснив житель села Микола Клименко:

"На наш запит нам дали чітку відповідь. Голова ОТГ Мірошник пояснив, що реорганізація закладів освіти має проводитись у чіткій відповідності до чинного законодавства. Тому без громадського обговорення та чіткого економічного обґрунтування питання реорганізації навчальних закладів виносити на розгляд сесії Городищенської міської ради не будуть. З людьми ніхто не говорив про це, нікому не повідомляли".

За словами директора закладу Петра Мотузки, із 1 вересня школу оптимізують. Це означає, що тут не буде 10 та 11 класу, ці учні будуть навчатися в іншій школі. Такий процес він вважає неминучим:

"Із 2017 року в Україні вступила в дію реформа освіти. Ми до 2027 року перейдемо на 12-річний термін навчання, а для цього сформують ліцейні школи із профільними класами".

Суспільне Черкаси

Зі слів директора, 1 червня у Городищенській міській раді відбулося планове засідання профільної комісії, яка відповідає за освіту. І на цьому засіданні порушували питання по оптимізації навчальних закладів.

"Під процес оптимізації потрапляє і наш навчальний заклад", – зазначив він.

Натомість очільник Городищенської міськради Володимир Мирошник ситуацію прокоментував так:

"Уже понад рік інформація про оптимізацію розміщена на сайтах – як відділу освіти, так і міськради. Нам на 10 відсотків зменшили минулого року освітню субвенцію. Це 5 мільйонів гривень, і з нами це ніхто не обговорював. Я розумію чому так, бо на це треба фінанси і зараз, у такий складний період, мають бути рішення відповідні до можливостей. Цьогоріч нам також на 5 мільйонів зменшили освітню субвенцію, яка йде на оплату праці педагогічних працівників".

Суспільне Черкаси

У школі навчаються понад сотня дітей, 16 із них – учні 10 і 11 класу. Вона не є малокомплектною, але утримання школярів тут обходиться задорого, пояснив очільник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський.

"Там, за нашими даними, навчаються 112 дітей. Цей заклад не є класичним малокомплектним, бо понад 100 дітей це вже не малокомплектний заклад. Але утримання в такому закладі – це понад 51 тисяча гривень в рік на дитину. Якщо брати середній показник по цій громаді – то це 33 тисячі на одну дитину, по області – теж у межах 30", – пояснив він.

За словами Валерія Данилевського, десяти та одинадцятикласників Цвіткового із 1 вересня готується прийняти Орловецька школа. На поповнення вже очікують, розповіла директорка Оксана Миколенко:

"Проєктна потужність закладу дозволяє це зробити, тому ми готові прийняти всіх цих учнів до нашого закладу".

Суспільне Черкаси

За словами Валерія Данилевського, минулого навчального року в області ліквідували 9 навчальних закладів, 11 призупинили свою діяльність і 52 заклади понизили ступеневість. Натомість наступного навчального року прогнозують ліквідацію 9 шкіл, ще 5 призупинять свою діяльність і щонайменше 20 понизять ступені.

Авторка Наталія Черкашенко

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України