Грали в "довгу лозу" та їли круасани: черкаські школярі відсвяткували європейську весну

Фестиваль "Європейська весна" провели у Черкаській школі №28. Діти брали участь в квестах, проходили пізнавальні вікторини, пробували страви кухонь різних європейських народів. Фестиваль вийшов за межі школи, бо в заході, крім учнів, батьків та учителів, були представники 33-ї, 2-ї та 12-ї шкіл, розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Олена Нянько.

Насичену програму фестивалю колектив школи спланував, щоб популяризувати європейські цінності, долучити до участі школи-партнери та об'єднатися на шляху до Європи. По усій території школи розмістили 11 локацій різної тематики. У центрі тривала музична шоу-програма.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи Олена Нянько розповіла, що шоу робили за участі школярів-гуртківців хореографічної студії "Дар" і вокального колективу "Діапазон". Показали дефіле в українських костюмах дівчата із багатопрофільного молодіжного центру під керівництвом Лесі Побиванець.

Черкаські школярі святкували європейську весну. Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

"Ми стояли на станції європейського квесту. Учасники нашої станції стрибали в класики і вгадували країну. Почесне завдання, але важко було так довго стояти. Ми прийняли 8-9 команд. Під кінець це стало випробуванням, бо жарко і хотілося їсти. Хотілося не до класиків, а на ярмарку щось купити", розповіла семикласниця Влада.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

"А я дві булочки таки встиг придбати", — додав школяр-семикласник Єгор.

"За півтора року ми тільки вийшли із дистанційного навчання. Давно в таких заходах не брали участь", — сказала семикласниця.

"Вдалося зібрати більшу кількість учнів, ніж зазвичай. Укриття у нас на всякий випадок відчинене", — додала Олена Нянько.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Працювала дегустація-ярмарка європейських страв.

"Були круасани, піци, випічка, печиво. Можна було скуштувати одну, а потім, коли сподобається, купити дві. Зібрані кошти перерахували на рахунок ЗСУ в подяку, що захід пощастило провели без тривог", — розповіла Олена Нянько.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Біля яток із товарами з 20 дітей і дорослих.

"Втомилася торгувати. Але я не умовляла. Покупці самі все розкупили. Он трішки лишилося. Беріть у нас піцу, і будемо підраховувати вторговане", — сказала шестикласниця Катя.

"Це ж ти тільки півтори години постояла, а як люди цілий день. Вчіться, дівчата, щоб не торгувати на базарі", — сказала мати однієї із учениць.

"Намагалися дотримуватися вимог європейської кухні", — сказала їхня вчителька.

"Дуже сподобалося торгувати. Трубочки зі згущівкою продавали — смачнезні. Брауні, печиво — одразу все розкупили. Колу і сік, лимонад вже випили. Продали всі пиріжки з вишнею і сиром. Захід дуже сподобався", — сказала восьмикласниця Ірина.

"Ходили по тижнях: то онлайн, то офлайн. Дуже скучили за живим спілкуванням і заходами", — додала Настя.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

"Ще була спортивна локація, де працювали наші вчителі фізичної культури і команди із інших шкіл і з нашої школи, вони змагалися спочатку у видах спорту, які прийли із Європи. Тобто там були елементи футболу, тенісу — усе, що пропагує європейські види спорту", — розповіла заступниця директора Олена Нянько.

На спортивному майданчику чотири вчителі фізичної культури. Змагалися діти з чотирьох сьомих і чотирьох восьмих класів. Вчителька фізкультури Олена Верещагіна проводить естафету серед семикласників. Діти перестрибують один через одного в "довгу лозу". Сміються, верещать, падають.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

На питання, чи проявляються наслідки дистанційного навчання на фізичній формі дітей, вчителька фізичної культури Тетяна Малишева каже:

"Ті, які до дистанційки були рухливі та активні, так і продовжують, усі завдання робили навіть на дистанційці, а ті, хто не хотіли займатися, то однаково сачкують, як дистанційно, так і наживо.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Заступниця директора Олена Нянько розповіла, що спланували і провели захід в дати, коли в Україні раніше святкували день Європи. На майбутнє фестиваль плануватимуть на 9 травня. Саме в цей день від цього року за наказом президента українці відзначатимуть свою приналежність до великої європейської родини.

"Фестиваль став міським, бо ми запросили заклади довищої освіти, колишні професійні заклади освіти. Вони проводили свої майстер-класи і профорієнтацію. Навчали дітей, як сервірувати стіл, як зробити художню нарізку, як змішати напої. А ще робили ікебани і робили школяркам зачіски. Маленьким дітям наносили на обличчя аквагрим", — сказала заступниця директора.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

На локації "Літературна мандрівка Європою" діти розгадували загадки, ребуси, що стосувалися європейської літератури.

"Локація "Розфарбуй Україну у кольори Європи" була пізнавальною. Організатори залучили шаблони прапорів країн Європи. Треба було підійти взяти шаблон. На зразку знайти прапор певної країни, якій відповідає цей шаблон, розфарбувати відповідно до того шаблону і прикріпити потім на фотосушку, натягнуту на локації. Така локація була і розважальною і пізнавальною. Дитина могла побачити той прапор і відтворити його. Один мій учень каже: "Я сьогодні малював прапор Бельгії, я точно тепер знаю, який він", — розповіла Олена Нянько.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Квест "Мандруємо Європою" передбачав станції довкола школи. Участь в ньому брали 9-11 класи.

"Працювала ще одна локація колективного малюнку. Художня майстерня Вікторії Собко. Діти колективно створили україночку. Діти туди підходили по черзі. Фактично за півтори години ми отримали колективний портрет України в образі дівчини", — додала заступниця директора.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Квести, конкурси і естафети оцінювали в шоколадних євро, які учасники отримували в подарунок за успішно виконане завдання. За перемоги у спортивних змаганнях та участь у євроквесті учасникам вручили подарунки, сувеніри і грамоти. Усі заклади освіти отримали подяки за партнерську співпрацю.

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Суспільне Черкаси/ Наталі Соколан

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України