"Таке відчуття, що сміття не меншає": у Черкасах прибрали територію біля пляжу

. Фото Олени Огінської

У День Землі, 22 квітня, черкаські екоактивісти прибирали прибережну зону пляжу "Сахарка". Такі толоки там стали вже традиційними, розповіла Суспільному розповіла координаторка Всеукраїнського молодіжного руху "Let’s Do It Ukraine" Олена Огінська.

Пляжем "Сахарка", зі слів Олени Огінської, активісти опікуються третій рік у межах проєкту "Чисті пляжі разом".

Колаж Суспільне, фото Олени Огінської

"Нам активно в цьому допомагають інші активісти міста. Моніторимо ділянку в сто метрів і виявляємо сміття, яке лишають люди. Проводимо соцопитування і прибираємо, організовуючи такі толоки. Це дуже чудове місце, там гуляють з дітками, багато батьків  із візочками, також вигулюють собак,  катаються на велосипедах", — пояснила вона.

Також розповіла, чого, за результатами опитування, очікують черкасці:

"Люди хочуть елементарного. Найперше — це смітники. Адже є і доріжка і навіть поставили чудові лавки, але жодного смітника. Також хочуть, щоб були нормальні  роздягальні й модулі для тіні, вже не кажу про туалет і душові".

Колаж Суспільне, фото Олени Огінської

Третій рік поспіль активісти прибирають територію пляжу і сортують сировину, здаючи на переробку ПЕТ-пляшки і скло.

"Також ми пробили прохід, щоб проїжджав візочок для людей з інвалідністю, і плануємо прокласти доріжку з плит до води, щоб була змога під'їхати ближче. Для нас це не так складно, а для них важливо. Наразі сам пляж став набагато чистіший, а от ділянка вздовж паркану вулиці Берегова — справжнє несанкціоноване звалище, тому ми перейшли туди. Торік нам не вдалося вивезти навіть 30 відсотків усього, що там є, і нічого не змінилося. Ми хочемо, щоб люди стали трохи свідоміші і були більш проінформовані про те, що і як сортувати, здавали пластик на переробку. Тішить те, що все-таки багато хто питає заздалегідь, люди хочуть долучатися, до нас під час прибирання приєдналися дві сім'ї,  які просто гуляли берегом, це дуже приємно", — розповіла Олена Огінська.

Колаж Суспільне, фото Олени Огінської

Черкащанка Ірина Міллер гуляла з 4-річною донькою і доєдналася до акції.

"Це круто, що є такі волонтери. Я долучилася до цієї акції, щоб дати приклад у першу чергу своїй дитині, бо все йде з дитинства. У такі моменти відчуваєш, що світ потребує твоєї уваги і турботи", — зазначила вона.

Фото Олени Огінської

Екоактивіст Віталій Душка бере участь у таких акціях не вперше:

"Уже вкотре ми прибираємо цю ділянку і таке відчуття, що сміття не меншає. Після прибирання стало значно чистіше. Сподіваюся, що колись ми перестанемо тут прибирати, бо люди нарешті перестануть смітити. Треба, щоб ставили якісь таблички про заборону викидати сміття, чи камери. Люди підходять і кажуть, що смітить причал, який навпроти, а причал каже, що смітять люди, які проходять вздовж, от і розбери без камер. А сміття стільки, наче його машинами привозили, справжнє сміттєзвалище було".

Що відомо

День Землі — назва, яку використовують щодо різних заходів, які проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до довкілля.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також