Арештували майно заводу на Черкащині, власник якого фінансово сприяв Росії

На Черкащині арештували майно заводу, засновник якого в обхід санкцій фінансово сприяв Росії. Про це повідомила речниця територіального управління Державного бюро розслідувань Наталія Мелень.

Йдеться про "Кліщинський консервний завод". За даними ДБР, його засновник 2014 року координує діяльність власних сільськогосподарських підприємств на підконтрольній Україні території, а також у тимчасово окупованому Криму та РФ.

"Соснівський районний суд Черкас наклав арешт на майно заводу. Триває підготовка до передачі рухомого та нерухомого майна до АРМААгентство з розшуку та менеджменту активів, робота з конфіскації активів триває", розповіла речниця.

З її слів, після анексії півострова кримський підприємець переїхав до Києва. Він перереєстрував свої компанії на підконтрольній та тимчасово непідконтрольній території України, відповідно в українській та російській юрисдикціях. Це дозволило йому вести господарську діяльність на тимчасово окупованій території, сплачуючи при цьому податки та збори до бюджетів різних рівнів держави-агресора

"Завдяки наявності української реєстрації, підприємець організував незаконний механізм постачання сільгоспродукції до ЄС. Нібито українські товари він експортував до Польщі через Росію та Білорусь. Таким чином він обходив санкції ЄС щодо заборони імпорту товарів, що виготовлені в Криму", — додала Наталія Мелень.

До протиправної діяльності підприємець залучив членів своєї родини та менеджмент, які допомагали йому керувати 11 підприємствами на території України, тимчасово окупованого Криму та у Москві.

Працівники ДБР ініціювали накладення арешту на його майно:

  • 5 квартир загальною площею понад 500 квадратних метрів;
  • 9 земельних ділянок – понад 20 гектарів;
  • 60 автомобілів;
  • 53 одиниці житлових та нежитлових приміщень, зокрема офісні приміщення, склади, автогаражі тощо загальною площею понад 34 тисяч квадратних метрів;
  • 11 товариств та підприємств, статутний капітал яких майже 8 мільйонів гривень.

Наразі кримінальне провадження відкрито за фактом кримінального правопорушення у межах ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також