Перейти до основного змісту

"Не дає спокою думка про тих, хто там лишився": як живе звільнена з полону медикиня з Черкащини

. Суспільне Черкаси

Вона рятувала військових під обстрілами в Маріуполі, а потім разом із ними потрапила до російського полону. 28-річну офіцерку медичної служби Марину Голінько повернули в Україну місяць тому, коли вона потрапила до списку 108 українок під час обміну полоненими.

У чому зараз вбачає свою основну місію, жінка розповіла Суспільному.

Закінчивши Дніпропетровську медичну академію, Марина підписала контракт із ЗСУ. Спершу працювала в Одесі, а торік у листопаді її відправили до Маріуполя разом із 36 бригадою морської піхоти.

Марина Голінько. Суспільне Черкаси

"Ми мали перевозити поранених. Нам їх із позиції привозили, ми на перехватах забирали і возили у госпіталь. ППО там не працювало. Ми виходили і могло трапитись що завгодно в будь-який момент. Могло щось вибухнути, впасти", – розповіла вона.

Вижити у Маріуполі, не зламатися в полоні та не зійти з глузду під психологічним тиском у російських тюрмах Марина змогла завдяки спогадам про родину:

"Будинок мені майже щоночі снився. Ще снилася мама і те, що я вдома. Це дуже сильно тримало – рідна річка, місцевість, де я росла і виросла. Я постійно собі уявляла як я гуляю, дерева, стежинки".

"Не втрачають надію": родина медикині з Черкащини чекає її з полону
Суспільне Черкаси

Розкривати деталі свого ув’язнення Марина не може. Єдине, що може сказати – у Маріуполі, під постійними обстрілами, їй було не так страшно, як там, у полоні.

"У нас не було іншого виходу: або смерть, або полон. Військові лікарі – не комбатанти. За нормами Женевської конвенції їх взагалі не повинні брати в полон. Тому це питання підіймається на різних рівнях, зокрема, і на міжнародному", – пояснила вона.

Марина Голінько після звільнення з полону спілкувалася з родичами онлайн. Суспільне Черкаси

Від оповідей доньки крається серце, зазначила мама Марини Любов Сергієнкова:

"Коли мене питають «Що б ви змінили, якби знали, що так складеться ситуація»? Я б не дала піти їй в Маріуполь. Я б Христом Богом просила, щоб вона туди не йшла. Те, що вона там пережила і те, що переживають близькі військовополонених – я навіть ворогу не побажаю".

Марина Голінько з мамою вдома. Суспільне Черкаси
Зателефонувала мамі: повернули додому 28-річну військову медикиню з Черкащини

За пів року Марина змінила п'ять колоній. 17 жовтня, коли відбувся обмін, не забуде ніколи. Нині після шестимісячного полону знову на рідній землі. Вільна.

ФотоTelegram/Андрій Єрмак

Пані Любов пригадує: перші кілька днів вдома Марина ніяк не могла зігрітися. Тепер, коли хвилювання за доньку позаду, вона може радіти буденним клопотам:

"Тепер думаю, що приготувати, що смачненьке купити, чим би її побалувати".

Суспільне Черкаси

Утім, зізналася Марина, нині їй не дає спокою думка про тих, хто лишився у полоні.

Її покликанням завжди було рятувати людей. Тепер вона готова покласти всі сили на порятунок із полону колег-медиків та військових.

Що відомо

  • Про черговий масштабний обмін 17 жовтня повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Всього додому вдалося повернути 108 українських жінок.
  • Зі слів Андрія Єрмака, це був перший цілковито жіночий обмін. У полоні перебували мами та доньки, яких дуже чекали рідні. 37 евакуйованих з "Азовсталі", 11 офіцерів, 85 — рядових та сержантів. Із них — 35 захисниць із ЗСУ, 32 — ВМС, 12 — ТРо, 8 — НГУ, включно з 2 із "Азову", 5 — ДССТ, 4 ДПСУ та 12 цивільних. Серед звільнених були дівчата, незаконно ув‘язнені в окупованих районах Донецької та Луганської областей, які потрапили в полон ще до широкомасштабного вторгнення. "Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за «надто проукраїнську позицію», яка виражалась в перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані «шпигунство» та «тероризм»", — зазначив керівник Офісу президента.
  • Україні 13 жовтня під час чергового обміну вдалося звільнити з полону 20 людей: 14 з них — військові ЗСУ, 4 — бійці тероборони, один нацгвардієць та один військовослужбовець ВМС. Деякі з них були в колонії в Оленівці.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції