У Черкаському національному університеті організували День спільнодії. Студенти та викладачі мали змогу взяти участь у інтерактивних іграх і майстеркласах.
Обрали для цього заходу символічну дату, 15 травня — день, коли відзначають Всесвітній день вишиванки та Міжнародний день сім'ї, розповіла Суспільному директорка навчально-наукового центру ментального здоров'я Юлія Сіденко.
Дні спільнодії є частиною всеукраїнської програми ментального здоров'я та як, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, пояснила пані Юлія.
"Це день, коли ми говоримо про ментальне здоров'я в ракурсі мистецтва, історії та культури. А ще — об'єднуємо людей навколо питань стійкості, пошуків сенсу у буденності та підтримки один одного", — зазначила вона.
При цьому додала, що до заходу залучили центри університету, зокрема, науково-освітній центр Українського козацтва, навчально-науковий центр креативних індустрій та навчально-науковий центр підтримки та розвитку ветеранів війни і студентів.
Відвідувачі мали нагоду взяти участь у майстеркласах, відвідати заняття з арттерапії, а також оглянути локації з різними експонатами, зокрема, з українським одягом. Також облаштували зони в етностилі.
На локації з домедичної допомоги показували, як проводити серцево-легеневу реанімацію.
"Також ми пояснювали всім охочим, як зробити хрестоподібну пов'язку на грудну клітку та показували, що робити, коли є венозна кровотеча або травма голови. Оскільки у нас зараз війна, ця інформація потрібна всім. Знання з домедичної допомоги можуть врятувати життя", — пояснив інструктор Владислав Кулик.
Інститут філології та соціальних комунікацій на своїй локації презентував Музей рушника — вишиванки, рушники, фартухи та одяг, розповіла заступниця директора з виховної роботи Інституту філології та соціальних комунікацій Оксана Вертипорох:
"Тут представлена колекція середньої Наддніпрянщини — одяг жінок різного віку, зокрема той, який носили підлітки та жінки, яка готувалися до заміжжя. Ми показали костюми, які презентують центральний регіон України: Полтавщина, Чигиринщина, Чорнобаївщина. Кожен охочий міг одягнути на себе якийсь цікавий елемент одягу, сфотографуватися, відчути на дотик. Також у нас є колекція віночків, рушників".
Студентки третього курсу кафедри початкової освіти на своїй локації показували, як робити оригамі.
"Для нас це як одна із методик як зацікавити дітей і вчити їх розвивати моторику рук. На сьогоднішньому заході діти підходили до нас і ми навчали їх, як це робити", — розповіла студентка Владислава Гетало.
Вероніка Ганєчко представляла Центр креативних індустрій.
"Ми пропонували учасникам взяти участь у колажуванні і створити колаж під назвою «Мрії нашої родини». Коли людина мріє, вона залишається в ресурсному стані і її психоемоційний стан більш-менш стабільний. Тому дуже важливо мріяти, попри те, що важко, попри те, що четвертий рік Україна перебуває у стані війни. Мрії дають нам надії і впевненість у тому, що все буде добре, ми переможемо і наша країна буде знову вільною".
Також відвідувачі могли взяти участь у створенні "Дерева сенсів".
"Воно прикрашене стрічками, на нього можна повісити невеличкі таблички, на яких зазначити, що нас усіх тримає і які речі допомагають нам залишатися бадьорими і дивитися з надією у майбутнє. Це абсолютно різні речі: для когось це родина, для когось — спорт, для когось — мистецтво, для когось — друзі, для когось — домашні тварини. Ми запропонували всім прикрасити це дерево саме своїми сенсами", — зазначила пані Вероніка.