Перейти до основного змісту

Можуть розірвати договір: чому у Черкасах перевізник перевстановив валідатори в маршрутках

Ексклюзивно

У Черкасах на маршруті №4 з 13 травня призупинили роботу е-квитка. За проїзд там розрахуватися потрібно тільки готівкою.

Валідатори для оплати відключила компанія, яка надає послугу безготівкового розрахунку, розповів Суспільному заступник директора компанії-перевізника ТОВ "Епітранс" Олександр Сидорчук.

Причина цього те, що перевізник 8 травня самовільно змінив їхнє обладнання на цьому маршруті. А це суперечить договору, укладеному із міською радою, розповів керівник профільного департаменту міської ради Сергій Отрешко.

Відсутність валідаторів на маршруті №4 помітили при щоденному моніторингу системи, розповіла керівниця черкаського регіону компанії "SMART-TICKET TECHNOLOGY" Єлизавета Ковтун. Ця компанія у 2021 році виграла конкурс на встановлення валідаторів у громадському транспорті Черкас.

"При перевірці з’ясувалося, що валідатори наші або демонтовані, або замотані в поліетиленовий пакет. І стоять невідомого походження валідатори".

Таким чином, додала Єлизавета Ковтун, перевізник порушив правила договору, який її компанія уклала з містом на 10 років. Від перевізника ситуацію Суспільному телефоном прокоментував заступник директора ТОВ "Епітранс" міста Черкаси Олександр Сидорчук.

"Наше підприємство має великий досвід роботи в інших містах з іншими операторами безготівкового розрахунку. І наш досвід роботи в Черкасах показує, що компанія, яка надає ці послуги має питання про прозорості оплат, по обладнанню, по тому, щоб водій, сидячи, міг контролювати скільки оплат провелося в салоні і друк електронних квитків".

Маршрутний автобус №4. Суспільне Черкаси

Саме тому, за словами Олександра Сидорчука, на четвертому маршруті запустили тестовий проєкт з іншим оператором безготівкового розрахунку, аби порівняти роботу різного обладнання. Водій маршрутки Василь пояснив:

"Для мене, як для водія стало краще, бо я можу перевірити скільки по валідаторах оплатили, бо в мене тут показує одразу. А на тих старих воно може пікнуть, а «птичку» не показує. З другої сторони трохи важче, бо тут треба вибивати білети. Але що ж воно — відірвав і дав. Все що я можу вам сказати".

Пасажирка пані Тетяна на кінцевій зупинці маршрутки розповіла, що валідаторами для оплати не користується взагалі.

"Я готівкою плачу. Бо валідатором не зручно. Я звикла готівкою".

Місцева жителька Дарина оплачує проїзд телефоном через валідатор:

"Мені зручніше телефоном через валідатор. Без решти. Для мене немає різниці, який валідатор стоїть у транспорті. Я не вглиблялась в це питання".

Новий валідатор біля водія у маршрутці №4. Суспільне Черкаси

Але ця ситуація — порушення договору з компанією "SMART-TICKET TECHNOLOGY", розповів керівник профільного департаменту міської ради Сергій Отрешко:

"Складений відповідний акт порушення умов договору, а саме умови договору на виконання рішення виконавчого комітету, яким був визначений оператор автоматизованої системи оплати проїзду. Цей акт направили перевізнику. Він повинен в триденний термін усунути це порушення і повідомити нас про усунення порушення".

Термін сплив 12 травня, тому нині, розповів Сергій Отрешко, ініціював ще одну перевірку.

"Якщо порушення буде повторюватися — буде складений відповідний акт. А три і більше порушення протягом місяця — це вже систематичне порушення умов договору, яке може потягнути за собою розірвання. Це юридична сторона того, що зараз відбувається".

Валідатор в маршрутці у Черкасах. Суспільне Черкаси

Представник перевізника пан Олександр пояснив, що їхній тестовий проєкт триватиме доти, доки оператор автоматизованої системи оплати проїзду не покращить якість своїх послуг. У профільному департаменті конфліктну ситуацію спробують вирішити за круглим столом, додав Сергій Отрешко:

щоб вони відверто поговорили що кого не влаштовує. Це буде корисно для всіх".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції