Перейти до основного змісту

У селі на Черкащині три жінки долучились до добровільної пожежної команди

Ексклюзивно

У селі Благодатне контролерка, лаборантка хіміко-фізичних досліджень та робітниця з благоустрою поповнили лави добровільної пожежної команди.

Жінок до роботи залучили через те, що команди "збідніли" через мобілізацію, розповів Суспільному її начальник Максим Масюк.

Добровільної пожежної команди Ліна Кононець поділилася досвідом гасіння пожеж:

"Було дуже високе полум’я, ми не могли підійти близько".

Тоді вогонь випалив вісім гектарів трави й очерету. За її словами, це був її 10 виїзд.

Ліна Кононець. Суспільне Черкаси

Жінка займається доброустроєм у громаді, та три місяці тому долучилася до чергування в пожежній частині. Пригадала, що спершу начальник не залучав їх до складних завдань:

нас були простіші задачі. Але в ході роботи начальник побачив, що ми можемо це робити на рівні з чоловіками".

Тож нині її завдання — гасити пожежі та не допускати розповсюдження вогню до приїзду рятувальної служби.

Серед учасниць команди — Валентина Масюк, дружина начальника частини Максима. Вона вирішила стати рятувальницею, аби більше часу проводити з чоловіком:

"Оскільки мій чоловік вже третій рік працює, постійно, коли ми бачились вдома увечері, він казав, що він йде на пожежу, а одного дня я сказала «я з тобою». Тепер спокійніше набагато. Зараз такий час, що багато жінок займаються чоловічою роботою".

Валентина Масюк та Максим Масюк. Суспільне Черкаси

Професійної підготовки жінки не мають. Як тримати рукав, як працювати з помпою, та як не панікувати, — все це вчили під час виїздів, пригадала учасниця команди Інна Мовчан:

видко навчилися, бо немає часу думати, на автоматі все робиш. Ми дивилися, що хлопці роблять і самі ставали робити, вони казали, що не потрібно допомагати, але ми не слухали і робили те, що вони роблять".

Пожежниця за роботою. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Жінка працює контролеркою у "Міськводоканалі", та ця робота в пожежонебезпечний період стає другорядною, адже коли навколо полум'я — її місце в команді, розповіла Інна Мовчан:

"Багато хлопців у Максима Івановича пішли служити і, бачачи те, що немає кому працювати, ми вирішили спробувати й у нас вийшло. Коли на пожежі, ти не звертаєш увагу тяжко тобі чи не тяжко. А після пожежі ти вже ледь ноги тягнеш".

Спецмашина ДСНС. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Залучити жінок до команди вирішив через мобілізацію чоловіків, пояснив начальник Добровільної пожежної команди Максим Масюк:

нас мобілізували п'ятеро чоловіків із 12 добровольців, тож я вирішив залучати жінок для того, щоб наша діяльність продовжувалась і ми мали змогу допомагати людям в надзвичайних ситуаціях. Я старюсь їх залучати з восьмої ранку до шостої вечора, в нічний час в мене працює чоловічий колектив".

З його слів, в їхньому підпорядкуванні п'ять навколишніх сіл, вони допомагають основним підрозділам ДСНС. Він додав, що новобраниці добре справляються з завданнями й на рівних працюють із чоловіками:

они виконують повністю всю роботу від початку і до кінця: від розкидання рукавів, подачі води і гасіння пожежі. Вони великі молодці, я навіть не очікував того, що вони можуть робити цю роботу, що робили чоловіки".

Пожежниці. Суспільне Черкаси

Загалом на Черкащині діє 40 місцевих і сім добровільних пожежних команд. Крім Благодатного жінок в інших підрозділах немає, зазначила речниця Головного управління Держслужби із надзвичайних ситуацій області Оксана Крутоус.

Пожежниця. Суспільне Черкаси/Дарія Шевченко

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції