Розбійний напад у Кролевці на Сумщині: суд обирає запобіжні заходи для підозрюваних

Суспільне Суми

Запобіжні заходи для підозрюваних у розбійному нападі на кролевецького підприємця та його дружину обирали в Зарічному суді Сум. Для першого чоловіка, що з моменту затримання у жовтні перебуває в СІЗО, прокуратура просила продовжити тримання під вартою.

"Може переховуватися від органу досудового розслідування, суду, зважаючи на те, що з місця вчинення правопорушення зник, тривалий час встановлювався органами досудового розслідування та затримувався", – зазначив під час суду прокурор Євгеній Тимошенко.

Захисник Андрій Осадчий на противагу каже, що раніше підозрюваного не притягували до кримінальної відповідальності. Також він має задовільну характеристику з місця проживання.

Слідчий суддя Ірина Клімашевська клопотання обвинувачення задовольнила. Підозрюваний залишився під вартою до 21 березня.

"Ризики на даний час не зменшились і виправдовують його тримання під вартою. Зміна адреси перебування аж до його затримання, вимикання телефону в сукупності з тяжкістю покарання, яке загрожує йому в разі доведення винуватості та характер інкримінованого злочину дають підстави стверджувати, що існують ризики переховування", – зазначила Ірина Клімашевська.

Одразу після першого засідання прокуратура просить взяти під варту іншого підозрюваного – того, що рішенням Апеляційного суду фактично залишився без запобіжного заходу.

"Може переховуватися від органів досудового розслідування, бо після вчинення правопорушення намагався покинути місце злочину і був затриманий потерпілими та сторонніми особами. Окрім того, до можливих спроб переховування можуть призвести усвідомлення тяжкості та невідворотності покарання", – каже прокурор Євгеній Тимошенко.

Сторона захисту ж не погоджується, так зазначає, що прокурор не обґрунтовує ризики.

"Прокурор не навів жодного аргументу стосовно того, що цілодобовий домашній арешт не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку. Слідчий лише констатував наявність ризиків, при цьому фактично нічим їх не обґрунтовує", – говорить захисник Леонід Холодов.

Потерпілий своєю чергою, коли отримав слово, обіцяв, якщо суд подовжить домашній арешт, дотримуватись усіх правил.

"Я вважаю, що на даний час суд дуже гуманно підходить до осіб, які скоїли розбійний напад на мене і дружину. 45 ударів було на мені, якщо я зніму маску – буде неприємна картина. І дружина залишилась інвалідом, у неї відкушений палець", – гоорить потерпілий Ігор Майдан.

Рішення стосовно другого підозрюваного суддя оголосить у понеділок.

Що відомо

  • У Кролевці 24 жовтня 2020 року близько 20:00 двоє невідомих увірвалися у житло 48-річного кандидата у депутати, вистрілили у нього та побили дружину. Поліція затримала одного із нападників. 26 жовтня 2020 року суд прийняв рішення про тримання його під вартою без права на заставу.
  • Другого нападника затримали 30 жовтня 2020 року в Харкові. Він у минулому мав відношення до правоохоронних органів. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу.
  • 28 грудня підозрюваного у розбійному нападі, якому загрожує ув’язнення на 15 років, відпустили під домашній арешт. У прокуратурі з таким рішенням не погодились. 28 грудня 2020 року передали до суду апеляцію, яку розглядали сьогодні, 20 січня.
  • Сумський апеляційний суд 20 січня залишив підозрюваного у побитті родини бізнесмена без запобіжного заходу. Під час засідання, де прокуратура разом із потерпілим просила тримання під вартою, суддя дійшов висновку, що не може його продовжити, бо такого запобіжного заходу не існує.