Читай-досягай: стартувала всеукраїнська акція з промоції читання

Фото: Іnspired

20 січня МКІП разом з Українським інститутом книги розпочала всеукраїнську акцію з промоції читання. У її межах українські громадські діячі, співаки, музиканти, митці і інші поділяться улюбленими книжками з хештегом #Читай_досягай.

В середньому, українці читають менше однієї книги на рік. Лише 8% населення читає кожного дня, 38% – раз на місяць, а 19% є нерегулярними читачами. Хоча при цьому 90% вважає, що читання сприяє саморозвитку.

Тому, за словами міністра культури Олександра Ткаченка, акція #Читай_досягай має популяризувати читання серед українців.

"Завдяки #Читай_досягай ми хочемо, щоб про книги казали всюди: по телевізору, у ЗМІ, у соцмережах. Із вуст авторитетних українців із великою аудиторією. Чим більше ми говоримо на тему читання – тим більше людей зможуть знайти своїх авторів та свої книги. І тоді в них з'явиться звичка читати", – зазначив міністр у власному Telegram-каналі.

Олександр Ткаченко також закликав усіх українців приєднатись до цієї акції та розповісти про своїх улюблених авторів або книги. Добірки книг від учасників акції будуть зібрані під хештегом #Читай_досягай у Facebook та Instagram.

"Хочу, щоб 2021 став роком активної популяризації культури читання. Читаймо разом і ділимося з усіма своїми враженнями", – підсумував міністр культури.

До акції закликають долучитися усіх охочих й показати українцям "взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками і заохотити читати більше книг, щоб досягти нових звершень".

Список книг від Олександра Ткаченка

  • Сергій Жадан, "Список кораблів"
  • Збірка творів "Кримський інжир"
  • Сунь-дзи, "Мистецтво війни"
  • Ліна Костенко, "Записки українського самашедшого"
  • Олександр Авраменко, "50 експрес-уроків української для дітей"
  • Томас Рікс, "Черчілль і Орвелл"
  • Софія Андрухович, "Амадока"
  • Леонід Каденюк, "Місія – космос"
  • Надія Аврамчук, Микола Сухомозський, "(Не)відомі українці"

Що відомо

  • Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, проводити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

Читайте також

8 книжок, які можна "проковтнути" за кілька вечорів

7 книжок, щоб перейти на українську, від радіожурналіста Сергія Стуканова

Як і чому книжки про Гаррі Поттера роблять нас кращими

Вибір редакції