Адміністрація Дональда Трампа скасує легальний статус 532 000 мігрантів із Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели, котрі перебувають у США за деякими програмами, які запровадив Джо Байден.
Про це йдеться у відповідній заяві Департаменту внутрішньої безпеки США.
Учасникам цих програм наказали залишити країну до 24 квітня, через 30 днів після офіційної публікації повідомлення у федеральному реєстрі. У січні Міністерство внутрішньої безпеки оголосило про поступове скасування програм умовно-дострокового звільнення, що надавали мігрантам тимчасовий дозвіл на проживання та роботу в США.
У своєму січневому релізі Мінбезпеки США заявило, що адміністрація Байдена неправомірно використовувала гуманітарне умовно-дострокове звільнення, поширивши його на громадян кількох країн.
"Адміністрація Байдена-Гарріса зловживала програмою гуманітарного умовно-дострокового звільнення, щоб без розбору дозволити 1,5 мільйонам мігрантів в'їхати в нашу країну", — йдеться у заяві.
Там зазначають, що така дія поверне програму гуманітарного умовно-дострокового звільнення до її початкової мети — розглядати мігрантів у кожному окремому випадку.
Трамп і нелегальна міграція
Трамп обрав нелегальну імміграцію однією з головних тем своєї передвиборчої кампанії, пообіцявши зробити кордон своїм першочерговим завданням і депортувати мільйони мігрантів, якщо його знову оберуть президентом.
22 січня він підписав указ, яким призупиняє фізичний в’їзд іноземців, які намагаються нелегально потрапити до країни через південний кордон, який пролягає з Мексикою.
1 березня у Пентагоні заявили, що розгортають бригадну бойову групу Stryker і авіаційний батальйон загальної підтримки на кордоні з Мексикою.