L'Oreal та низка інших косметичних компаній Європи закликали Брюссель не запроваджувати мита на косметичну продукцію зі США, оскільки заходи Вашингтона у відповідь стануть ударом для європейського косметичного сектора.
Про в інтерв'ю газеті Financial Times розповів генеральний директор L'Oreal Ніколя Ієронімус.
За його словами, цього тижня він та ще 15 керівників інших косметичних компаній звернулись до посадовців ЄС, й попередили, що включення косметики до списку товарів із США, на які ЄС накладе мита, загрожує призвести до "руйнівної реакції" з боку Вашингтона.
"Моє єдине прохання до людей, з якими я зустрічався (у Брюсселі — ред.): подивіться на торговий баланс і не ставте червоний прапор на категорію, де ми можемо більше втратити, ніж виграти", — сказав Ієронімус.
Він розповів, що серед компаній, які разом із L'Oreal звернулися до європейських чиновників, були, зокрема, німецька Beiersdorf та швейцарська Givaudan. Ієронімус наголосив, що перед тим, як включати будь-яку категорію товарів у "тарифну війну", Брюсселю потрібно переконатися, що сам ЄС є "чистим імпортером цієї категорії, а не чистим експортером", як у випадку із косметикою.
"Якщо у сфері б'юті-продукції почне діяти принцип "око за око", це завдасть значно більших збитків Європі, ніж американським підприємствам і компаніям", — попередив Ієронімус.
Голова компанії Beiersdorf, якій належать такі бренди, як Nivea та Coppertone, заявив, що "ми кілька разів пояснювали посадовцям ЄС, що це — помилка", й порівняв заходи проти косметичної продукції зі США із "пострілом собі в ногу".
Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа
20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп анонсував з 1 лютого запровадження 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали мита з Канади та Мексики, проте тільки на місяць.
4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.
10 лютого Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків. Вони стосуються усіх країн і почнуть діяти з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".
В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".
12 березня Урсула фон дер Ляєн повідомила, що ЄС запровадить мита на американські товари вартістю 26 млрд євро у відповідь на запроваджені Сполученими Штатами 25% мита на "сталь і алюміній без будь-яких винятків". Мита застосовуються до різноманітних продуктів від човнів до бурбона та мотоциклів, промислову та сільськогосподарську продукцію, таку як сталь та алюміній, текстиль, побутова техніка, пластмаси, птиця, яловичина, яйця, молочні продукти, цукор та овочі.