Ексмера Слов'янська Нелю Штепу, яка понад три роки перебувала на волі, взяли під домашній арешт

Суспільне Харків

Орджонікідзевський районний суд Харкова обрав нічний домашній арешт ексмеру Слов'янська Нелі Штепі, обвинуваченій у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України.

Клопотання прокурора, який просив цілодобового домашнього арешту, суддя Олена Глібко задовольнила частково, повідомили Суспільному у приймальній судді.

Штепа покинула судову залу до оголошення ухвали. Під час засідання вона вчергове відкинула звинувачення та просила призначити їй запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

"Якби я не була зацікавлена в правдивому рішенні цього питання, якби я була винувата і вважала, що це так, я давно написала заяву на обмін. Сьогодні ми розглядали ту "липу", яку ми вже розглядали 20 вересня 2017. Сьогодні нові прокурори, і знову вони хочуть отримати собі зірочки: нема за що вам отримувати зірочки. Якби я думала кудись тікати, або щось робити — ось раз і ти перетнув кордон", — сказала Штепа під час засідання.

Захисник обвинуваченої Олександр Танакін повідомив Суспільному, що вони оскаржуватимуть запобіжний захід і вдруге звернуться до Європейського суду з прав людини.

Нелю Штепу звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. Її затримали у липні 2014 року під час звільнення від бойовиків Слов’янська. Тоді Штепу взяли під варту, а у 2017 відпустили, призначивши цілодобовий домашній арешт з використанням електронного браслету. Коли у січні 2018 році він сплив, запобіжного заходу не обирали. За цей час у справі ексмера Слов’янська п'ять разів змінювали колегію судів та самі суди.

Що відомо

  • На засідання 20 січня Штепа приїхала вперше за два місяці. Штепа була в суді у Харкові наприкінці листопада. Її чекали на засіданні у грудні, але вона не приїжджала. Прокурор просив суд вжити заходів до обвинуваченої, щоб вона з'явилась у суді.
  • У січні 2020 року стало відомо, що за рішенням Європейського суду з прав людини України виплатила Штепі 3600 євро.