Перейти до основного змісту

Politico: Європа полює на американських вчених на тлі скорочень фінансування від Трампа

ЗМІ

Група європейських країн розробляє стратегію залучення американських вчених на тлі скорочення фінансування у сфері освіти та досліджень урядом президента США Дональда Трампа.

Про це пише європейська редакція газети Politico.

Європейському Союзу потрібен "бум привабливості", аби залучити іноземних науковців, які можуть постраждати від втручання в дослідження та безпідставних скорочень фінансування США. Про це йдеться в листі дванадцяти урядів до Європейської комісії, з яким ознайомилося видання.

Лист, підписаний Францією, Чехією, Австрією, Словаччиною, Естонією, Латвією, Іспанією, Словенією, Німеччиною, Грецією, Болгарією та Румунією, був адресований єврокомісару з інновацій Катерині Захарієвій.

Французький міністр досліджень Філіп Баптіст заявив для Politico, що необхідно терміново створити умови для прийому науковців, які хочуть або змушені залишити Сполучені Штати. Хоча у листі прямо не згадуються США, в ньому є явні натяки.

"Поточний міжнародний контекст нагадує нам, що свобода науки може бути під загрозою будь-де", — зазначено в документі.

Від початку президентства Дональда Трампа американська науково-освітня сфера зіткнулася зі значними скороченнями фінансування, зокрема у Міністерстві освіти та в університетах, таких як Джонса Гопкінса.

Лист містить пропозиції щодо залучення дослідників: додаткове фінансування, зміни в імміграційній системі та зміцнення міжнародних наукових партнерств. Європейські країни закликають ЄС провести зустріч міністрів досліджень для розробки відповідного плану.

Деякі європейські університети вже зробили кроки в цьому напрямку. Зокрема, Вільний університет Брюсселя оголосив вакансії для американських науковців, а Університет Екс-Марсель у Франції запустив програму підтримки для тих, хто відчуває загрозу в США.

Топ дня
Вибір редакції