Перейти до основного змісту

Країни ЄС підписали документ про готовність шукати нове фінансування для Радіо Свобода

Логотип "Радіо Свобода". https://www.radiosvoboda.org/

У вівторок, 18 березня, десять країн Європейського союзу (ЄС) підписали спільну заяву щодо готовності шукати альтернативні джерела фінансування для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.

Про це повідомляє в Радіо Свобода в Telegram-каналі.

Документ підписали Австрія, Бельгія, Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Словенія та Швеція. У заяві зазначається, що "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода відіграло життєво важливу роль у наданні незалежної, непередбаченої та заснованої на фактах інформації громадянам, особливо в регіонах, де свобода преси знаходиться під загрозою".

"Протягом усієї Холодної війни воно служило найважливішим джерелом достовірних новин для аудиторії за залізничним повідомленням, відіграючи ключову роль в історії багатьох наших країн", – йдеться в документі.

У заяві також наголошується, що РВЄ/РС продовжує надавати достовірні новини десяткам мільйонів людей в регіонах, де свобода преси обмежена або відсутня у всьому.

"Таким чином, це допомагає просувати демократичні цінності та посилює нашу колективну відповідь на дезінформацію й авторитарну пропаганду […] Протидіючи іноземному шкідливому впливу та зміцнюючи стійкість демократії, РВЄ/РС робить свій внесок у забезпечення європейської безпеки, і його ліквідація стала б подарунком супротивникам Європи", — зазначається в заяві.

15 березня Агентство США з глобальних медіа (USAGM) повідомило про припинення дії федеральної грантової угоди, яка фінансує діяльність Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) в усьому світі. Найближчі тижні Радіо Свобода планує продовжувати працювати користуючись з заощаджень, повідомив Суспільному один зі співробітників.

Також 15 березня, штатні працівники “Голосу Америки” отримали електронного листа від відділу кадрів з повідомленням про те, що їх відправлено в оплачувану адміністративну відпустку.

16 березня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський хоче обговорити з колегами з країн ЄС на зустрічі 17 березня можливе продовження роботи Радіо Свобода.

Топ дня
Вибір редакції