Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін заявив, що Агенція оборонних закупівель за лютий уклала "нуль" контрактів на боєприпаси під керівництвом Арсена Жумаділова. В Агенції це спростували.
Віталій Шабунін повідомив про це на своїй сторінці у Facebook та опублікував відповідь Міноборони на запит.
У відповіді йдеться, що Агенція уклала 72 контракти на безпілотники, але не укладала договори "за категорією Боєприпаси".
У Агенції оборонних закупівель розповіли Суспільному, що з початку року за категорією "боєприпаси" АОЗ взяла бюджетних зобов'язань на суму 57.3 млрд гривень на підставі укладених додаткових угод до державних контрактів. З них 53,8 млрд в період з 27.01 по сьогодні.
Закупівлі за цією категорією Агенція веде за укладеними вже контрактами на основі додаткових угод. Нові угоди Агенція планує укладати вже цього або наступного тижня.
Водночас Агенція повідомила, що провела роботу із замовником (ЗСУ — ред.) щодо перегляду ціноутворення на окремі номенклатури. Це дозволило запустити нове контрактування, наголосили в АОЗ. Також в Агенції переробили закупівельний процес, що дозволило провести тендеринг з метою всебічної та недискримінаційної оцінки спроможності ринку виконувати замовлення, повідомив співрозмовник Агенції Суспільному.
Що відомо про конфлікт між Міноборони та АОЗ
24 січня міністр оборони Рустем Умєров прийняв рішення звільнити керівницю Агенції оборонних закупівель Марину Безрукову попри рішення наглядової ради АОЗ продовжити з Безруковою контракт. Крім того, з Наглядової ради буде відкликано двох представників держави – Юрія Джигира та Тараса Чмута.
27 січня Умєров ініціював службове розслідування в Агенції оборонних закупівель, на цей час керівницю агенції Марину Безрукову відсторонили від виконання обов'язків. Обовʼязки директора АОЗ тимчасово поклали на Арсена Жумаділова.
29 січня у державному реєстрі змінили статус керівника Агенції оборонних закупівель. Ним стала Марина Безрукова, Арсен Жумаділов втратив право підпису. У коментарі Суспільному Безрукова сказала, що АОЗ ініціювала зміни, адже вона залишається чинною очільницею агенції, згідно з рішенням наглядової ради. 31 січня Мін'юст повернув Жумаділову право підпису, а статус Безрукової у реєстрі змінився на "відсторонена від виконання посадових обов'язків на час службового розслідування".
Того ж дня Марина Безрукова звернулась до президента Зеленського з проханням втрутитись у ситуацію, гарантувати розв'язання конфлікту з Міноборони у правовий спосіб, та забезпечити повноцінну і стабільну роботу АОЗ, без тиску, блокувань та атак.
У Міноборони заявили, що ключових причин змін керівника — невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та несвоєчасної комунікації з боку Агенції, необґрунтоване перенесення графіків постачання, наголосили у Міноборони. Також Міноборони повідомило, що голова Наглядової ради АОЗ не забезпечив належної комунікації з її членами та Міністерством оборони. Додаткова угода про продовження контракту з Мариною Безруковою укладалась без погодження з Міністерством, заявили в МОУ.
З 1 лютого тимчасове виконання обов’язків керівника Агенції покладено на Арсена Жумаділова. Він виконуватиме ці функції до моменту затвердження нового директора у встановленому порядку.