Перейти до основного змісту

КНДР набуває бойового досвіду у війні проти України, а також набагато покращила точність своїх ракет — Буданов

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов на фіналі студентського змагання Всеукраїнські шкільні ліги "Пліч-о-пліч" у Києві, 12 червня 2024 року. Getty Images/Ukrinform/Future Publishing/Kyrylo Chubotin

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що КНДР бере участь у війні проти України, щоб отримати бойовий досвід і модернізувати свої військові технології. За його словами, деяке північнокорейське озброєння, яке РФ використовує на фронті, вже удосконалилось.

Про це він розповів в інтерв’ю південнокорейському виданню The Chosun.

Буданов стверджує, що угрупування КНДР у війні проти України втратило близько 4 тисяч військових убитими та важкопораненими. Але попри значні втрати, північнокорейські сили продовжують активно брати участь у спільних операціях з армією РФ. Також на фронті спостерігається збільшення кількості північнокорейської артилерії.

"Ця війна мобілізувала всі військові можливості залучених країн. Лише три держави — Україна, Росія та Північна Корея — набувають безпосереднього досвіду ведення повномасштабної війни XXI століття. Майбутня північнокорейська армія буде кардинально відрізнятися від минулої", — сказав очільник ГУР МО.

Він також акцентував, що Росія та КНДР поглиблюють військову співпрацю у сфері технологій, науки та промисловості.

"Ця співпраця досягає найвищого рівня і становить серйозну загрозу для міжнародної спільноти. Північна Корея використовує цю війну, щоб отримати бойовий досвід і модернізувати свої військові технології. Це матиме довготривалі наслідки для системи безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні", — переконаний Буданов.

Як приклад, голова української розвідки описав зміни, яких зазнали північнокорейські ракети KN-23, які КНДР постачає Росії, а російські війська використовують їх для атак по Україні.

"Спочатку її точність була дуже низькою, з похибкою від 500 до 1 500 метрів, але  російські фахівці внесли технічні модифікації. Тепер ракета стала набагато точнішою і є значно серйознішою загрозою", — сказав він, додавши, що ця ракетна зброя також загрожує безпеці Південної Кореї та Японії.

Буданов висловив сподівання, що співпраця Києва та Сеула поглибиться, адже, на його думку, обидві держави протистоять одному й тому самому противнику — Північній Кореї.

"Південна Корея має десятиліття розвідданих про Північну Корею, і ця інформація була б для нас надзвичайно цінною. Україна зараз отримує бойовий досвід на власному полі бою. Обмін цим досвідом та розвідданими був би взаємовигідним”, — пояснив очільник ГУР МО.

Раніше Буданов заявляв, що у 2025 році КНДР планує передати РФ щонайменше 150 балістичних ракет малої дальності KN-23, а також додаткові гаубиці та артилерійські системи. Торік КНДР передала росіянам 148 таких ракет.

Що відомо про залучення військових з КНДР у війну проти України

14 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії відбулись "перші зіткнення".

11 січня 2025 року ЗСУ взяли в полон у Курській області двох військових з КНДР. У Південній Кореї заявили, що готові забрати полонених солдат КНДР, адже фактично визнають всіх жителів КНДР своїми громадянами.

Топ дня
Вибір редакції