Перейти до основного змісту

Словаччина та Словенія розкритикували обмежену кількість запрошених на зустріч європейських лідерів у Парижі

Президент Європейської Ради Антоніо Кошта на зустрічі у Парижі 17 лютого 2025 р. AP/Aurelien Morissard

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та президентка Словенії Наташа Пірц Мусар розкритикували зустріч лідерів країн Європи у Парижі 17 лютого через невелику кількість запрошених.

Свою заяву Роберт Фіцо опублікував у його Facebook, про заяву Наташі Пірц Мусар повідомляє European Newsroom.

Прем'єр-міністр Словаччини зателефонував голові Європейської Ради Антоніо Кошті, та запитав його, чому голова Євроради прийняв запрошення на зустріч семи держав-членів ЄС та Великої Британії в Парижі. За його словами, на зустрічі вирішуватимуть чи направляти війська до України.

Роберт Фіцо вважає, що участь Антоніо Кошти та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн без жодного мандату від країн-членів ЄС на зустрічі в Парижі "не сприяє довірі до ЄС".

"ЄС не має повноважень приймати рішення про участь іноземних військ на території іншої держави. Це можливо лише на підставі рішення відповідних органів ООН або на основі двосторонніх угод між Україною та окремими країнами, які бажають направити свої війська на її територію" — йдеться у заяві Роберта Фіцо.

Також прем'єр-міністр Словаччини наголосив, що "ніколи не погодиться на членство України в НАТО" та Словаччина ніколи не посилатиме жодних збройних сил на територію України.

Президентка Словенії Наташа Пірц Мусар висловила жаль, що не усі країни Європи були запрошені на екстрену зустріч у Парижі. Вона вважає, що підтримка України країнами ЄС "погіршилась", і тому адміністрація президента США Дональда Трампа готується до процесу мирних перемовин без залучення європейських країн.

"Тільки об’єднана Європа може бути сильною Європою, а отже, рівноправним гравцем у міжнародних відносинах. Лише Європа, яка викликає повагу в усьому світі як політичний, військовий, економічний та етичний гравець, здатна забезпечити (людську) безпеку вдома. І тільки така Європа буде впевненою в міжнародних відносинах" — заявила президентка Словаччини.

Наташа Пірц Мусар також вважає, що з Європи в Україну йдуть "неправильні меседжі" щодо зусиль щодо встановлення миру.

Що відомо про мирні перемовини щодо завершення російсько-української війни

Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявив, що готовий особисто сісти за стіл переговорів з очільником Кремля Володимиром Путіним, якщо це буде єдиний варіант для досягнення миру. За його словами, за столом мирних перемовин мають бути Україна, Росія, Сполучені Штати Америки та Європа.

Видання Politico 15 лютого повідомило, що високопосадовці адміністрації президента США Трампа вирушають до Саудівської Аравії, щоб розпочати мирні переговори з російськими та українськими перемовниками.

Держаний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо у понеділок, 17 лютого, прибув до Саудівської Аравії, де він має зустрітися із російською делегацією. Сторони мають обговорити припинення війни в Україні.

Топ дня
Вибір редакції